Ruszyła rozbiórka Tukrusu - na razie symbolicznie wybito...

  Ruszyła rozbiórka Tukrusu - na razie symbolicznie wybito dwie cegły niszczejącego budynku [zdjęcia]

  AO

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Ruszyła rozbiórka Tukrusu - na razie symbolicznie wybito dwie cegły niszczejącego budynku [zdjęcia]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©ao

  Najpóźniej w połowie czerwca przyszłego roku na terenie Lewitynu wybudowany ma zostać tzw. mokry plac zabaw wraz z tarasami widokowymi.
  To nic innego jak plac zabaw dla dzieci, ale z wodą. Wykonawcą jest firma Apis z woj. podkarpackiego. Wczoraj miasto podpisało z nią umowę.  - Od 2006 roku wybudowaliśmy pięć tysięcy placów zabaw w Polsce na świecie. Kilka lat temu zainteresowaliśmy się terenami rekreacyjnymi i zaczęliśmy budować wodne place zabaw - mówi Artur Kołakowski, prezes firmy Apis. - Mam w tym też odrobinę prywatny, gdyż w okolicy mieszka moja rodzina i chciałabym, żeby byli dumni z tego miejsca.
  Umowę podpisano wczoraj.

  - Wykonawca będzie mieć teraz dwa tygodnie na opracowanie kosztorysu i harmonogramu prac, dopiero wtedy będą znane terminy - dodaje Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach.

  Na razie jedyny pewny termin to 17 czerwca 2019 r. - do tego czasu mokry plac zabaw ma być gotowy. Wcześniej, w ciągu 90 dni wykonawca musi wykonać projekt.
  W zakres prac wchodzi także rozbiórka niszczejącej restauracji Turkus, której budynek wyłączono z użytkowania ze względu na zły stan techniczny. Znajduje się tu także zaplecze magazynowe MOSiR-u - ono na czas rozbiórki przeniesione zostanie do blaszanych garaży ustawionych na tyłach niedaleko wejścia na Businkę.

  Inwestycja obejmuje budowę wodnego placu zabaw dla dzieci wraz z tarasami widokowymi, zapleczem technologicznym i funkcjonalnym. Musi się to zmieścić na 2945 m kw. Sam plac zabaw (dla dzieci od 2 lat) ma mieć 300 m kw., pomieszczenia technologiczne zajmą 45 m kw. Taras widokowy wokół placu będzie mieć 1.200 m kw. - drewniany łącznik prowadzić będzie na drugi taras o powierzchni 1.300 m kw. Będą też ławki oraz stojaki na rowery. Wartość inwestycji wynikająca z przetargu to 3 mln 100 tys. zł.  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Srałem tam!

  Trollo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  I potrzebna jest rozbiórka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo