Ruszyła budowa parku gminnego w Ksawerowie. Jak się zmieni zieleniec?

Lila Sayed
Lila Sayed
Do 30 kwietnia bardzo ma się zmienić zaniedbany zieleniec przy ul. Kościuszki w Ksawerowie. Właśnie rozpoczął się jego remont.

W pierwszym etapie przeprowadzone zostały prace związane z odmładzaniem starych drzew oraz usuwaniem i karczowaniem drzew o słabej kondycji. W drugi etapie zaplanowano roboty ziemne potrzebne do wykonania alejek. Atrakcją dla dzieci na gminnym zieleńcu ma być plac zabaw, a dla dorosłych - ścieżkę zdrowia.

Zaprojektowano również altanę, która ma służyć jako miejsce spotkań lub pełnić funkcję sceny, dla której widownia może być zlokalizowana na rozległej polanie.

Przy wejściach do zieleńca (a będzie ich dwa) pojawią się parkingi rowerowe oraz tablice informacyjne zawierające: historię majątku Żdżary, plan parku oraz ścieżki edukacyjne, przedstawiające występujące w nim gatunki drzew i krzewów pochodzenia rodzimego i obcego. Zaprojektowano również obiekty małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, stojaki dla rowerów, zadaszenie dla rowerów, stację naprawczą dla rowerów, latarnie.

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie