MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszają zapisy posiadaczy karnetów na mecz piłkarzy Widzewa ze Zniczem Pruszków

Bartosz Kukuć
Bartosz Kukuć
W Widzewie liczą na gorący doping fanów
W Widzewie liczą na gorący doping fanów krzysztof szymczak
W sobotę o 17 drugoligowi piłkarze Widzewa zmierzą się w Łodzi ze Zniczem Pruszków. Spotkanie to, w ograniczonej liczbie, obejrzeć będą mogli fani gospodarzy.

Dzisiaj (czyli w środę) od godziny 19.10 wszyscy posiadacze karnetów będą mogli zadeklarować chęć uczestnictwa na ich podstawie w meczu ligowym ze Zniczem.

Działacze Widzewa przypominają, że zapisy są konieczne, ponieważ zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów mecze piłkarskie z uwagi na stan epidemii kibice oglądać mogli jedynie w liczbie nieprzekraczającej 25 procent pojemności danego obiektu sportowego. W przypadku Widzewa limit ten wynosił 4502 osoby. W kontekście potrzeb kibiców klubu z Al. Piłsudskiego, którzy wykupili 16401 karnetów na mecze domowe rundy wiosennej to zdecydowanie za mało.

Z uwagi na informacje płynące w zeszłym tygodniu z Ministerstwa Zdrowia i publiczne wypowiedzi jego przedstawicieli oraz przekazanie do konsultacji projektu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów przewidującego złagodzenie od 21 lipca obostrzeń sanitarnych, w tym dopuszczenie obecności na stadionach kibiców w liczbie 50 procent ich pojemności, klub liczy na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw wspomnianego rozporządzenia i możliwość ugoszczenia na stadionie 9 tysięcy fanów.

Niestety, niezbędny dokument nadal nie został oficjalnie potwierdzony, co sprawia, że mimo pełnej gotowości organizacyjnej (pozostajemy w stałym kontakcie z PZPN) i formalnej (przygotowany wniosek o zmianę decyzji na organizację cyklu imprez masowych) nie jesteśmy w stanie na chwilę obecną umożliwić obecności na stadionie kibiców w liczbie 50 procent jego pojemności.

Niezależnie od tego, czy ostatecznie mecz będzie mogło obejrzeć 4,5 czy 9 tysięcy fanów, klub, nie mogąc już dłużej czekać na decyzje nowe decyzje administracyjne, kolejny raz oddaje do użytku posiadaczy karnetów specjalny system zapisów, którego zamierzeniem jest, by każdy z karnetowiczów mógł obejrzeć przynajmniej jedno z pozostałych do końca sezonu spotkań, licząc od meczu 27. kolejki z Lechem II Poznań.

Zapisy na mecz ze Zniczem Pruszków zostaną uruchomione w środę 22.07.2020 o widzewskiej godzinie 19:10. Mając na uwadze, że zainteresowanie tym spotkaniem może przekroczyć liczbę dostępnych miejsc, obowiązywać będzie kolejność zgodnie z zapisami (do zapełnienia określonej ustawowo pojemności obiektu), z zastrzeżeniem poniższych warunków:

- Pierwszeństwo uczestnictwa w meczu ze Zniczem będą mieli posiadający karnet członkowie Klubu "1910", czyli osoby regularnie finansujące akcję Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy, będącą sponsorem strategicznym Akademii Widzewa;
- W dalszej kolejności miejsca przydzielone zostaną posiadaczom karnetów, którzy zgłosili się na mniejszą liczbę meczów w okresie epidemii. W związku z tym pierwszeństwo będą mieli karnetowicze, których abonament nie został wykorzystany ani razu, a następnie ci, z których karnetów skorzystano kolejno raz, dwukrotnie i trzykrotnie.

Wpływu na kolejność określaną w oparciu o powyższe zasady nie ma obecność na dotychczasowych meczach na podstawie biletu zakupionego w wolnej sprzedaży czy wejście na karnet innej osoby, która zdecydowała się go przepisać, z zastrzeżeniem, że karnet osoby przepisującej go na kogoś został już w ten sposób użyty, mimo że przez innego kibica, więc trafia na odpowiednie miejsce w kolejce zgodnie z tym, ile razy był wykorzystany (nieważne przez kogo).

Przy okazji meczu ze Zniczem Pruszków, podobnie jak dotychczas, możliwe będzie przepisanie miejsca karnetowego na innego posiadacza karnetu (bez dopłaty, nawet jeśli zmianie ulega np. kategoria wiekowa), w związku z tym mogą być między innymi przepisane karnety dzieci na ich rodziców/opiekunów posiadających karnet (bez wpływu na ich prawa karnetowe).

Zapisy na sobotnie spotkanie trwać będą do czwartku 23 lipca do końca dnia za pośrednictwem strony: https://widzew.com/web/bilety/rezerwacja-covid. Po tym terminie przydzielone zostaną konkretne miejsca i wygenerowane ,,zerowe'' bilety uprawniające do wejścia na mecz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany