Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rusza wiosenna deratyzacja Pabianic, która potrwa miesiąc

Lila Sayed
Lila Sayed
15 kwietnia rozpocznie się wiosenna deratyzacja miasta, która potrwa miesiąc. Akcja na szeroką skalę przeprowadzana jest dwa razy w roku, wiosną i jesienią, co wynika z regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Ważne, żeby odbyła się jednocześnie w całym mieście.

Właściciele i zarządcy nieruchomości. Są zobowiązani usunąć wszelkie odpady, które mogą stanowić pożywienie dla gryzoni, umieścić ostrzeżenie o wyłożeniu preparatu, uzupełniać trutki, przekazać padłe gryzonie do utylizacji i usunąć trutki po upływie terminu deratyzacji.

Żeby deratyzacja miała sens muszą ją przeprowadzić jednocześnie wszyscy mieszkańcy Pabianic. Trutki na gryzonie muszą pojawić się we wszystkich domach jednorodzinnych, nieruchomościach użytkowych, wolnostojących komórkach i pomieszczeniach gospodarczych, obiektach handlowych i przemysłowych, wytwórniach artykułów spożywczych, sklepach, magazynach, lokalach gastronomicznych, hotelach, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, żłobkach, przedszkolach i szkołach wszystkich typów, schronisku dla zwierząt, na terenach gospodarstw rolnych, a także w urządzeniach kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz węzłach ciepłowniczych.

Strażnicy miejscy będą kontrolowac, czy właściciele i zarządcy wykładają trutki. Mogą poprosić np. o rachunek zakupu preparatu do zwalczania gryzoni albo umowy z firmą świadczącą usługi deratyzacyjne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Odszkodowania i nowe miejsce dla działkowiczów w Trzebini

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany