Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza remont torowiska w Pabianicach. Co będzie się działo?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
15 czerwca wykonawca przejmuje plac budowy. Najpierw prace obejmą ulicę Łaską

15 czerwca - to początek

W poniedziałek 15 czerwca wykonawca modernizacji linii tramwajowej numer 41 w Pabianicach i Ksawerowie przejmuje plac budowy. Będzie mieć 14 dni na rozpoczęcie prac. Co zatem będzie działo się w pierwszych dniach przejęcia terenu budowy?

Na odcinku ul. Łaskiej od pętli przy ul. Wiejskiej do skrzyżowania ulic Łaska/Zamkowa/Partyzancka/Wspólna prowadzone będą prace przygotowawcze, czyli m.in. ustawienie znaków pod nową organizację ruchu (na razie będą zakryte), prace geodezyjne, zabezpieczenia zieleni.

Potem w planach jest zamykanie ulic poprzecznych, ale nie ma jeszcze konkretnej daty. Zamykana ma być co druga.

Co dalej?

Kolejnym remontowanym odcinkiem będzie fragment ul. Warszawskiej od pętli Duży Skręt do ul. Widzewskiej (granica z Ksawerowem).

W trzecim etapie (na przełomie sierpnia i września) remontowane będą: ul. Zamkowa od skrzyżowania z ul. Łaską do ul. Piłsudskiego, ul. Zamkowa, Warszawska i Stary Rynek od ul. Piłsudskiego do ul. Poprzecznej oraz ul. Warszawska od ul. Poprzecznej do skrzyżowania z ulicami Sikorskiego i Nawrockiego.

Następnie prace ruszą na ul. Warszawskiej od skrzyżowania z Sikorskiego i Nawrockiego do pętli Duży Skręt, a potem od Dużego Skrętu do Małego Skrętu (granica Ksawerowa i Łodzi).

Remont obejmujący przebudowę torowiska w Pabianicach i Ksawerowie oraz remont głównej ulicy w Pabianicach (Zamkowej, Stary Rynek i Warszawskiej) wraz z budową drogi rowerowej, chodników, ma zakończyć się pod koniec 2021 roku.

Koszt prac to 173 mln zł, w tym blisko 100 mln zł dofinansowań.

Co już zrobiono?

W grudniu 2019 r. zdemontowano trakcję. Od grudnia 2019 roku do lutego 2020 rozebrano torowisko na pętli przy ul. Wiejskiej, wzdłuż ul. Łaskiej, Warszawskiej od ul. Rzgowskiej do ul. Sikorskiego i od wylotu z miasta do pętli Duży Skręt.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany