Runda mistrzostw świata w SuperEnduro w Łodzi się nie odbędzie

-
Zaplanowana na 12 grudnia runda mistrzostw świata w SuperEnduro w Łodzi nie dojdzie do skutku - poinformował prezes Łódzkiego Klubu Motorowego Marek Brygider.

Na razie nie wiadomo czy w sezonie 2020/21 zostanie przeprowadzony cykl MŚ w tej konkurencji motocyklowej - podaje Interia. Oczywiście decyzja ma związek z szalejącą pandemią i obowiązującym zakazem organizowania im prez sportowych z udziałem publiczności.

Pierwotnie zawody w Łodzi miały się odbyć wiosną i kończyć cykl 2019/20.

Wówczas z tego samego powodu je przełożono, zaś klasyfikację końcową ustalono na podstawie kolejności ukształtowanej po zawodach w Budapeszcie. Zgodnie z nią tytuł najlepszego zawodnika glonu wywalczył Billy Bolt (W. Brytania, Husqvarna), wicemistrzem został Tadeusz Błażusiak (Polska, KTM) a na 10. pozycji uplasował się drugi z biało-czerwonych Emil Juszczak (Beta).

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi w hali, z przeszkodami na torze (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą, itp.). W każdej rundzie MŚ odbywają się trzy równorzędne finały, a zawodnicy zdobywają punkty również za zajęcie trzech pierwszych pozycji w Superpole, czyli wyścigu decydującym o miejscach na starcie.