Rugby7 kobiet. Łódzkie drużyny na medalowych pozycjach w mistrzostwach Polski

W Sopocie odbył się ostatni tegoroczny turniej mistrzostw Polski kobiet U16 w Rugby7 w Sopocie.

Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn.
Venol Atomówki Łódź zajęły w nim drugie miejsce przed Juvenią Kraków pomimo iż w ostatnim meczu zremisowały 12:12, a o wyniku zadecydował bilans małych punktów. Trzecie miejsce zajęła drużyna Ogniwa Sopot, która w bezpośrednim meczu pokonała team Rugby Kobiet KS Budowlani 17:5. Łodzianki zajęły czwarte miejsce. W meczu derbowym Atomówki pokonały Budowlanych 14:0.
Klasyfikacja generalna po sopockim turnieju: 1. RzKS Juvenia Kraków 82 pkt, 2. Venol Atomówki Łódź 80, 3. Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź 70, 4. Ogniwo Sopot Women's Rugby 66, 5. RC Orkan Sochaczew Tygrysice 62, 6. Warriors Nowogrodziec 18 pkt.
W tym turnieju zabrakło nam szczęścia mówi prezes i trener Atomówek Zbigniew Grądys Remis z Juvenią pokazuje że dalej liczymy się w walce o mistrzowski tytuł. Musiałem podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu bo z 16 zawodniczek wybierałem 12, które grały. Kolejne turnieje odbędą się w kwietniu i czerwcu przyszłego roku.