ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Rugby. Wielki życiowy sukces mistrza Polski Dawida Plichty

p

2018-02-10 08:20

2018-02-10 08:20

Dodaj komentarz

Rugby. Wielki życiowy sukces mistrza Polski Dawida Plichty

p

2018-02-10 08:20

Sukces Dawida Plichty
Najlepszy rugbysta Łodzi minionego sezonu w rankingu „Expressu Ilustrowanego" łącznik młyna mistrzów Polski  Master Pharm Budowlani Dawid Plichta został inżynierem.
Zawodnik ukończył SGGW w Warszawie na kierunku Bezpieczeństwo Żywności. Brawo. Dawid pokazuje, jak można łączyć sport na najwyższym poziomie z nauką.W weekend czeka Dwwida kolejna konsultacja kadry narodowej w Warszawie.
Tymczasem łódzka drużyna pod wodzą trenera Przemysława Szyburskiego trenuje cztery razy w tygodniu bez taryfy ulgowej.
W weekend druga kolejka Pucharu Sześciu Narodów w rugby. Znów pewnie zobaczymy trybuny stadionów wypełnione do ostatniego miejsca. Mecze pierwszej kolejki na trezch obiektach obejrzało ponad 200 tysięcy widzów. To pokazuje skalę zainteresowania tą dyscypliną w zachodniej i południowej części Europy. To drugi sport po piłce nożnej. Emocji na pewno nie zabraknie.
Najwięcej powinien dostarczyć pojedynek liderów. W sobotę o godz. 17.45 na Twickenham Stadium w Londynie Anglia podejmie Walię (transmisja w Canal+ Now). W pozostałych meczach: Irlandia Włochy; Aviva Stadium, Dublin (sobota, godz. 15.15, Canal+ Sport). Szkocja Francja; Murrayfield Stadium, Edynburg (niedziela, godz. 15.55 Canal+ Sport2)

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się