Rugby. W Łodzi reprezentacja Polski powalczy o utrzymanie w elicie

Reprezentacja Polski w rugby 7 wystąpiła w trzech turniejach cyklu Grand Prix Series 2018 czyli mistrzostw Europy siódemek.

Pierwszy występ nie był udany.
Nasza drużyna w Moskwie zajęła ostatnie miejsce, przegrywając pojedynek o jedenasty plac z Gruzją 7:34. Wydawało się, że Polacy będą chłopcami do bicia, dostarczycielami punktów.
Tymczasem w dwóch następnych turniejach nasz team spisał się o niebo lepiej. W Marcoussis kadra rozegrała pięć meczów osiągając trzy zwycięstwa i ponosząc dwie porażki. Polska reprezentacja zajęła 9 miejsce w tym turnieju zdobywając Challenge Trophy.
Nasz zespół pokonał Hiszpanię 21:19, Szwecję 19:12 i Gruzję też 19:12. W tym ostatnim spotkaniu po pięć punktów zdobyli zawodnicy Master Pharm Budowlani: Bartosz Bosiacki, Dawid Plichta i Patryk Reksulak. Jest to największy sukces naszej reprezentacji w dotychczasowej historii jej udziału w cyklu GPS.
W turnieju w Exeter w pojedynku o 11 lokatę Polacy pokonali Szwecję 19:12, a 9 punktów zapisał na swoim koncie Dawid Plichta. Po turnieju w Exeter nasz zespół zajmuje 11 miejsce z dorobkiem 7 punktów, wyprzedzając dwunastą Szwecję o 2 punkty. Finałowy turniej odbędzie się we wrześniu w Łodzi i on zdecyduje czy Polacy pozostaną w elicie. Po tych występach pojawiły się głosy, że Polska powinna się skupić na siedmioosobowej olimpijskiej odmianie rugby. Tu jest jej europejska szansa. Nie wolno zapominać, że wszyscy reprezentanci nie wzięli się z turniejów siódemkowych tylko z 15-osobowych drużyn ekstraligi, gdzie zdobywali umiejętności i doświadczenie. Ekstraliga to jest nadzieja na rozwój polskiego rugby i na nią trzeba stawiać!
Trwa (zbyt) długa przerwa w rozgrywkach rugby, ale... Emocji rugbowych na początku sierpnia nie zabraknie.
Trwają zapisy do Bierhalle Maufaktura Beach Rugby 2018. Podobnie jak w zeszłym roku zawody odbywać się będą. W sobotę 4 sierpnia odbędzie się turniej drużyn klubowych, a w niedzielę 5 sierpnia rozegramy amatorski turniej drużyn sponsorskich.