Rugby. Trzecie miejsce łodzian w Gdańsku

Drużyna Master Pharm Budowlani chce wywalczyć medal w rozgrywakch w rugby siedmioosobowym.

Przed finałami muszą wystąpić w kilku turniejach eliminacyjnych. Zagrali w eliminacjach mistrzostw Polski w Gdańsku, gdzie wywalczyli trzecie miejsce.
W eliminacjach pokonali Ogniwo Sopot 28:11 (14:7) i przegrali z Posnanią 7:40 (0:26). W półfinale ulegli Lechii Gdańsk 0:26 (0:6). W meczu o trzecie miejsce pokonali Tytan Gniezno 29:19 (14:14). Pierwsze miejsce zajęła Lechia, która wygrała z Posnanią 24:14 (14:7).
Barw Master Pharm Budowlani bronili: Rafał Similski (29 zdobytych punktów), Paul Walters (15), Michał Mirosz (12), Krzysztof Majcherczyk (5), Paweł Stępień (5), Piotr Karpiński II, Michał Similski, Łukasz Rydzyński, Dariusz Kaniowski.
Graliśmy w tym turnieju bez ośmiu ważnych zawodników mówi trener Przemysław Szyburski. Sześciu zawodników walczyło w dwóch reprezentacjach Polski, zawodnicy z Ukrainy pojechali do domu. Walczymy jednak dalej. W kolejnej imprezie wezmą już udział reprezentanci Polski U20: Damian Walaźlak i Przemysław Serafin.
My już z wielką niecierpliwością czekamy na wielkie rugbowe wydarzenie w Łodzi. Na dwa dni sobotę 10 czerwca i niedzielę 11 czerwca nasze miasto (a konkretnie obiekt przy al. Unii) stanie centrum europejskiego rugby. Do Polski na mistrzostwa Starego Kontynentu w olimpijskiej odmianie tej dyscypliny, czyli rugby 7, przyjedzie 12 najlepszych drużyn walczących o tytuł. Wśród uczestników będą aż trzy ekipy, które latem zeszłego roku wzięły udział w historycznym, pierwszym, olimpijskim turnieju rugby 7 Anglia, Francuzi oraz Hiszpania.
Wystartuje też Polska, której barw będzie bronić kilku łódzkich rugbystów.