Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 37min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Rugby. Szkodliwa decyzja pozbawiona sensu i logiki. Sezon, którego nie było

pas
Brutalnie przerwany przez atak koronawiursa sezon w ekstralidze rugby skończył się tak naprawdę na niczym.

Można go gumką myszką wymazać z historii. Czy w ten sposób buduje się pozytywny wizerunek dyscypliny?
Zarząd PZR po konsultacjach z przedstawicielami środowiska rugby, a zwłaszcza klubów Ekstraligi Rugby, I oraz II ligi, uznał, że: Rozgrywki Ekstraligi Rugby zostają zakończone z dniem 31 marca br. bez rozstrzygnięcia, tzn. bez przyznania tytułu Mistrz Polski za sezon 2019/2020.
Prezes Budowlanych SA – Krzysztof Serafin: – Gdy usłyszałem tę wiadomość uznałem, że to jest żart primaaprillisowy. Polski związek Rugby pokazał, że ma znakomite poczucie wisielczego humoru. Uważam, że mamy mistrzostwo Polski, a to co zrobili działacze związku to po prostu dowcip. Trudno mi się z tym pogodzić. Na dodatek taka decyzja nikomu nie przynosi żadnych korzyści. Mamy przed sobą półtora roku pustki – bez tytułu, medali, bez niczego. To jest po prostu bez sensu. Działacze przy zielonym stoliku pozbawili zawodników, którzy zajmowali medalowe pozycje starania o studenckie stypendia, miejskie nagrody. Ich trud i poświęcenie zostały zniweczone. Takie działanie w wyjątkowo trudnych czasach to jest mówiąc wprost działanie na szkodę dyscypliny!
Trener Master Pharm Rugby – Przemysław Szyburski: – To jest dołujące, ale trzeba się skupić na tym, na co się ma wpływ. My zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, żeby pokazać, że nie ma od nas lepszych. Wygraliśmy wszystkie mecze. Pokazaliśmy hart ducha, w trudnym momencie, pozbawieni miejskiej dotacji. Działacze związku uznali jednak, że to za mało, że to nie wystarczy. Nie możemy walczyć z wiatrakami. Ja jestem dumny ze swoich zawodników. Pokazali najwyższą klasę. Sprawdzili się. My szliśmy do przodu, patrzyliśmy do przodu i tego trzeba się trzymać. Najważniejsze teraz, żeby z ataku koronawiursa wszyscy wyszli zdrowi.

Wielkie hity w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Rozlosowano pary

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2 kwietnia, 10:38, JAnosik:

Tej propagandy juz sie nie da czytać. Wszystkie kluby upoważnione do decyzji były finalnie za takim rozwiązaniem czyli Ci których nazywacie działaczami Związku. Rozgrywki na Wyspach i we Włoszech nierozstrzygnięte mimo, że były bliżej ukończenia, Francja za chwile podobne ale jak zwykle wszystko przeciw Łodzi. Zejdźcie na ziemię zamiast afiszować wieczne pokrzywdzenie. Zawodnicy w duzej części pracują, a rugby to ich pasja i sobie poradzą. Mimo wszystko ich pracy najbardziej żal. U Was to zwykle skamlenie zawodowych działaczy rugby o pieniędze bo innych alternatyw brak.

Przecież to właśnie o zawodników chodzi.To oni nie dostaną stypendiów i nagród. Klub i tak nie dostawał żadnych pieniędzy za zdobycie tytułu...

Dodaj ogłoszenie