Rugby. Rywalom trudno zatrzymać Wilhelmusa Staphorsta

W sobotę 15 czerwca o godz. 16.30 w Sopocie walkę o tytuł mistrza Polski w rugby stoczą drużyny Ogniwa i Master Pharm Budowlani.

Mecz pokaże stacja Polsat Sport. Nie ma cienia wątpliwości, że w finale spotkają dwie najlepsze polskie drużyny.
Ogniwo wygrało wszystkie spotkania w sezonie zasadniczego, Master Pharm Budowlani przegrali jedno – z Ogniwem (14:24).
Łodzianie zdobyli najwięcej punktów – 407 (Ogniwo 377). Sopocianie stracili najmniej punktów – 105 (łodzianie 115). Zawodnicy obu drużyn są na czele klasyfikacji najskuteczniejszych. Prowadzi Wojciech Piotrowicz (Ogniwo) – 106 punktów, drugi jest Paul Walters (Budowlnai SA) – 101. Zwraca uwagę czwarte miejsce w tej klasyfikacji zawodnika formacji młyna łodzian, człowieka, który nie kopie piłki między słupy, tylko ją przykłada w polu punktowym – Wilhelmusa Staphrosta, który zrobił to już 12 razy i ma na swoim koncie 60 zdobytych punktów! Oby z kolejnych przyłożeń zawodnik z RPA mógł się cieszyć w finale!
a W sobotę od godz. 10 na boisku przy ul. Górniczej Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Drużyna KS Budowlani ma wielkie szanse wygrać tę rywalizacją!