Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 47min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Rugby Puchar Polski. Master Pharm Budowlani nie zagrają

Jan Hofman
Jan Hofman
Pandemia koronawirusa wymusiła zakończenie sezonu ekstraligi rugby Związek miał pomysł na alternatywne rozgrywki, ale nie przekonał do niego wszystkich klubów.

W gronie tych, którzy nie chcieli się zgodzić na „zastępcze” granie, czyli udział w Pucharze Polski Klubów Ekstraligi, bez wcześniejszego uzgodnienia i dbania o interes drużyn, był łódzki klub Master Pharm Budowlani Rugby.

O przyczynach decyzji łodzian mówi Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy klubu. - Padła propozycja zorganizowania krótkich rozgrywek centralnych mających „charakter dobrowolny”. Miały one jednak, zgodnie z wolą klubów, nie wpłynąć na start ekstraligi 2020/2021, planowany na początek sierpnia. Ponadto podział na regiony miał ograniczyć koszty. Kilka klubów warunkowało swój udział w PP wcześniejszym podaniem daty rozpoczęcia ekstraligi. Ostatecznie sześć klubów zgłosiło się do rozgrywek, których kalendarz i regulamin zobaczyliśmy na stronie PZR dopiero 11 czerwca. Można przypuszczać, że data zakończenia rozgrywek PP - 11/12 lipca - na pewno wpłynie na przesunięcie przegłosowanego przez Radę Ekstraligi terminu - 1/2 sierpnia.

- Master Pharm Rugby Łódź w I półroczu nie otrzymali dotacji miejskiej, zmniejszyły się wpływy sponsorskie, tak więc nie zdecydowali się na poniesienie dodatkowych kosztów, związanych z udziałem w tych „dobrowolnych rozgrywkach”. Ponadto dostosowaliśmy się do wymogów sanitarnych, a zajęcia na kontakcie odbywają się od tygodnia. Dopiero w tym tygodniu planujemy zajęcia specjalistyczne młyna dyktowanego. Mając jako priorytet walkę o mistrzostwo Polski od początku sierpnia, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, nie uznaliśmy za rozsądne podjęcie teraz ogólnopolskiej rywalizacji PZR. A granie o tytuł nie będzie towarzyską zabawą, tak jak w przypadku tych pucharowych rozgrywek.

Wielkie hity w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Rozlosowano pary

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie