Rugby. Pokaz mocy Master Pharm Budowlani. Orkan bez szans!

Mecz drugiej (Orkan) i trzeciej (Master Pharm Budowlani) drużyny po piątej kolejce spotkań ekstraligi rugby był pokazem mocy mistrzów Polski, którzy rozegrali bardzo dobry mecz .

Na trudnym terenie, gdzie nigdy lub prawie nigdy nie grało się im łatwo, łodzianie pokonali pewnie gospodarzy 40:10 i są na najlepszej drodze do wywalczenia sobie prawa gry w wielkim finale.
Złe miłego początki. Pierwsi skuteczną akcję przeprowadzili gospodarze i po 6 minutach prowadzili 5:0. Goście odpowiedzieli po pięciu minutach przyłożeniem piłki w polu punktowym Kramarenki i skutecznym podwyższeniem Waltersa.
Od tego momentu przewaga Master Pharm Budowlani nie podlegała dyskusji. Mistrzowie grali szybko, efektownie i co najważniejsze skutecznie. Czwarte przyłożenie, dający punkt bonusowy zapisał na swoim koncie Matyjak w 38 minucie spotkania.
– To była akcja stadiony świata – mówi kierownik drużyny Grzegorz Białkowski. – Mateusz wykonał 50–metrowy rajd, mijał rywali niczym slalomowe tyczki i położył piłkę między słupami.
Ręce same składały się do oklasków. Imponujący wyczyn. W sobotę czeka nas kolejny mecz na szczycie. O godz. 13.30 tym razem na Łodziance podejmiemy Budowlanych Lublin.

Orkan Sochaczew – Master Pharm Budowlani 10:40 (5:28)

Punkty dla łodzian: Walters – 10, Pogorzelski, Kubalewski, Matyjak, Staphorst, Botha, Kramarenko po 5.

Master Pharm Budowlani: Kramerenko, Ignaczak, Mchedlidze (64, Kafarski), Karpiński II (62, Orłowski), Botha, Noszczyk (62, serafin), Mirosz, Staphorst, Plichta (68, Urbaniak), Walters, Matyjak (70, Lewandowski) , Bosiacki, Kubalewski (70, Szmajewski), Kozakiewicz, Pogorzelski (58, Wlaźlak).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani