Rugby. Master Pharm Budowlani mistrzami Polski

P.
Wielki sukces łódzkiego sportu. Rugbyści Master Pharm Budowlani zostali mistrzami Polski

Niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie stoczyli rugbyści o tytuł mistrza Polski. Emocje trwały do ostatniej sekundy spotkania, a sędzia przedłużył mecz o dziesięćminut. Najważniejsze, że po pięciu latach miano najlepszej drużyny w Polsce odzyskali Master Pharm Budowlani, którzy podtrzymali serią 12 zwycięstw z rzędu w tym sezonie. Brawo! To szósty łodzian w historii polskiego rugby. Do przerwy trwał pojedynek kopaczy. Reksulak wykorzystał wszystkie trzy próby, Janeczko pomylił się dwa razy. Więcej z gry mieli łodzianie, którzy częściej gościli na połowie rywali, ale nie mogli przebić się przez zmasowaną obronę i nie zdołali położyć piłki w polu punktowym. Gra była zacięta, twarda, męska, ale pozbawiona finezji, choć dwa kilkudzesięciometrowe rajdy Pogorzelskiego i Kozakiewicza oraz akcja obrona Abashidze zrobiły wrażenie na rywalach i publiczności. W drugiej połowie obejrzeliśmy widowiskowe rugby. Pierwsi przyłożyli piłkę gdańszczanie i wyszli na prowadzenie 10:9. Po pięciu minutach składnym atakiem Rekuslak - Pogorzelski odpowiedzieli łodzianie. Za chwilę karnego wykorzystał Reksulak i Budowlani wyszli na prowadzenie 17:10. Potem trwała zacięta walka, w której lepsi byli gospodarze ale... Ambitni gdańszczanie w ostatniej akcji spotkania mieli szansę na doprowadzenie do remisu i dogrywki. Zagrali jednak piłkę do przodu. W tej sytuacji jak najbardziej zasłużenie ze zwycięstwa cieszyli się gracze Master Pharm Budowlani!