Rugby. Master Pharm Budowlani mistrzami Polski

Express Ilustrowany

Aktualizacja:

1/2
    przejdź do galerii
    Wielki sukces łódzkiego sportu. Rugbyści Master Pharm Budowlani zostali mistrzami Polski
    Niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie stoczyli rugbyści o tytuł mistrza Polski. Emocje trwały do ostatniej sekundy spotkania, a sędzia przedłużył mecz o dziesięćminut. Najważniejsze, że po pięciu latach miano najlepszej drużyny w Polsce odzyskali Master Pharm Budowlani, którzy podtrzymali serią 12 zwycięstw z rzędu w tym sezonie. Brawo! To szósty łodzian w historii polskiego rugby. Do przerwy trwał pojedynek kopaczy.
    Reksulak wykorzystał wszystkie trzy próby, Janeczko pomylił się dwa razy. Więcej z gry mieli łodzianie, którzy częściej gościli na połowie rywali, ale nie mogli przebić się przez zmasowaną obronę i nie zdołali położyć piłki w polu punktowym. Gra była zacięta, twarda, męska, ale pozbawiona finezji, choć dwa kilkudzesięciometrowe rajdy Pogorzelskiego i Kozakiewicza oraz akcja obrona Abashidze zrobiły wrażenie na rywalach i publiczności. W drugiej połowie obejrzeliśmy widowiskowe rugby. Pierwsi przyłożyli piłkę gdańszczanie i wyszli na prowadzenie 10:9. Po pięciu minutach składnym atakiem Rekuslak - Pogorzelski odpowiedzieli łodzianie. Za chwilę karnego wykorzystał Reksulak i Budowlani wyszli na prowadzenie 17:10. Potem trwała zacięta walka, w której lepsi byli gospodarze ale... Ambitni gdańszczanie w ostatniej akcji spotkania mieli szansę na doprowadzenie do remisu i dogrywki. Zagrali jednak piłkę do przodu. W tej sytuacji jak najbardziej zasłużenie ze zwycięstwa cieszyli się gracze Master Pharm Budowlani!
    Mecz finałowy o mistrzostwo Polski

Master Pharm Budowlani - Lechia Gdańsk 17:10 (9:3)

Punkty dla Budowlanych: Reksulak 12, Pogorzelski 5, dla Lechii: Janeczko 5, Olszewski 5
    Master Pharm Budowlani: Kramarenko, Kujawa (63, Ignaczak), Mchedlidze, Karpiński II (67, Grabski), Karpiński I, Noszczyk (46, Stępień), Justyński, Mirosz, Abashidze, Reksulak (79, Matyjak), Kaniowski, Żórawski, Bosiacki, Kozakiewicz, Pogorzelski.
    Widzów 3 tysiące.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Zgłoś naruszenie treści / 2

Panowie dziękujemy za niezapomniane emocje!!!

Zgłoś naruszenie treści / 12

Braaaawo chłopaki !! To był piękny mecz - ten kto uważa, że było inaczej - ZAZDROŚCI !!! Jesteście wielcy - pokazaliście to !! Od początku do końca miażdżyliście wszystkich !! Nadszedł wasz czas...rozwiń całość

Braaaawo chłopaki !! To był piękny mecz - ten kto uważa, że było inaczej - ZAZDROŚCI !!! Jesteście wielcy - pokazaliście to !! Od początku do końca miażdżyliście wszystkich !! Nadszedł wasz czas !!! BRAWOOOO BRAWO !! Zawsze z wami !!! zwiń

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

Nie pomyliło ci się w tej pustej łepetynie obszczymurku.Budowlani nigdy nie będą z Widzewem Łódż bo tego jak na razie już nie ma na mapie Łodzi ,może być z STARTEM Łódż bo to Bałucki klub i Łódzki...rozwiń całość

Nie pomyliło ci się w tej pustej łepetynie obszczymurku.Budowlani nigdy nie będą z Widzewem Łódż bo tego jak na razie już nie ma na mapie Łodzi ,może być z STARTEM Łódż bo to Bałucki klub i Łódzki no i może być Z ŁÓDZKIM KLUBEM SPORTOWYM bo to też Łódzki klub ,od razu uprzedzam może to być też żydowski klub ale żyd to też łodzianin, jak nie wiesz to informuję.zwiń

do żydopsa al.chujni

Antylks (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

zapamiętaj że WIDZEW był jest i będzie w odróżnieniu od pejsowskiej akademi z klapą od sedesu głupi wypadles z cipy matce o głupi zechcesz nara czosnkowy cwelu

Zgłoś naruszenie treści / 11

To był finał na słabym poziomie, niespotykanym od lat.

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

3 tys. widzów! To więcej niż na tzw. piłkarzach. O, dla Was to się opłacało budować ten obiekt! Brawo Wy!

aż czy ................. widzów

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

zc man a może zc głąb ,wyśmiewasz się z 3 tys.widzów a zastanawiasz się czy więcej by przyszło na stadion miejski w dzielnicy Widzew w porze ligi światowej w siatkówce przy cenach 20 zł i 30 zł w...rozwiń całość

zc man a może zc głąb ,wyśmiewasz się z 3 tys.widzów a zastanawiasz się czy więcej by przyszło na stadion miejski w dzielnicy Widzew w porze ligi światowej w siatkówce przy cenach 20 zł i 30 zł w sektorze VIP.Być może te sumy są dla ciebie to żaden wydatek ale dla młodzieńca często zarabiającego najniższą krajową to dość duży wydatek zwłaszcza na niszową dyscyplinę jaką są rugby. O, dla Was to się opłacało budować ten obiekt! Brawo Wy!-piszesz te słowa ale nie wiesz o jakim obiekcie piszesz lub drużynie choć myślisz o ŁKS-e i kibicach ŁKS-u.Uświadamiam cię obszczymurku z "reinkarnacji"widzewskiej,że to był mecz Budowlanych i na stadionie miejskim w Łodzi a tam już też nie widać napisu ŁKS-u więc "odpieprz" się.zwiń

bzdety

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

Człowieku przestań palić to zielsko! Czy ja się gdzieś naśmiewam z 3 tys.? Ja właśnie wyraziłem podziw, porównując to ilością widzów na meczach piłkarskich. Gdybyś tego świństwa nie jarał to...rozwiń całość

Człowieku przestań palić to zielsko! Czy ja się gdzieś naśmiewam z 3 tys.? Ja właśnie wyraziłem podziw, porównując to ilością widzów na meczach piłkarskich. Gdybyś tego świństwa nie jarał to miałbyś lepszą percepcję i może zrozumiałbyś tekst napisany po polsku. A ta trybuna to jednak mimo że miejska to jednak dla klubu z Al. Unii. Chyba napis z krzesełek nie brzmi-MOSIR ŁÓDŹ. No a co do miejskich stadionów, powtarzam STADIONÓW, to w Łodzi będą dwa , przy Piłsudskiego i 6 Sierpnia. I tyle. zwiń