Rugby. Łodzianie się nie zatrzymują. Drugie zwycięstwo. Będzie medal?

pas
Dobry początek wiosennych zmagań w wykonaniu łodzian. Drugie zwycięstwo w tym roku, drugie za pięć punktów czyli za wykonanie czterech i więcej przyłożeń w polu punktowym przeciwnika zapisali na swoim koncie wiceliderzy tabeli ekstraligi Master Pharm Rugby Łódź.

Nasz tam najpierw pokonał 35:22 Arkę w Gdyni, a teraz na stadionie przy al. Piłsudskiego wygrał z Budowlanymi Lublin 34:10. Nomen omen pechowa dla rywali okazała się 13 minuta. Od początku meczu było widać dominację łódzkiej formacji młyna. I to po jej dynamicznej, mocnej i skutecznej akcji łodzianie prowadzili 7:0, po przyłożeniu piłki przez Kotasę i podwyższeniu Kępy. Goście walczyli, zdobyli trzy punkty z karnego, ale nie byli w stanie zatrzymać łodzian. Płynna akcja formacji ataku i kolejne udane przepchnięcie rywali przez młyn, pozwoliło powiększyć przewagę. Czwarte przyłożenie premiowane bonusowym punktem wykonał gracz a jakże młyna Schevchenko, a wreszcie wspólna składna akcja obu formacji dała łodzianom pewną wygraną.

Master Pharm Rugby Łódź Budowlani Lublin 34:10 (22:3)

Punkty dla łodzian: Kępa 7 Kotasa, Reksulak, Karpiński, Schevchenko, Olejnik po 5, Brzozowski - 2
Master Pharm Rugby Łódź: Kramarenko (41, Tevita), Plesiński, Mchedlidze (56, Kacprowicz), Karpiński, Schevchnko, Olejnik, Kotasa, Lolesio (69, Seerane), Plichta, Kępa (68, Walczak), Matyjak, Reksulak (54, Brzozowski), Urbaniak (76, Miśkiewicz), Wlaźlak, Dobijański

VIII kolejka ekstraligi pozostałe mecze: Awenta Pogoń Siedlce RC Lechia Gdańsk 29:13 (19:8), RC Arka Gdynia Sparta Jarocin (55:16 (19:6), OKS Skra Warszawa RzKS Juvenia Kraków 39:15 (18:5), MKS Ogniwo Sopot RC Orkan Sochaczew 26:5 (12:0).

1. Ogniwo 838 28393
2. Master Pharm Rugby932295148
3. Pogoń932295170
4, Skra927227175
5. Lechia920227240
6. Arka919236246
7. Orkan919191242
8. Budowlani818219222
9. Juvenia912130217
10. Sparta90127493

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie