Rugby. Lider ekstraligi - Master Pharm Budowlani - pokazał swoją moc

Budowlani polegli w Łodzi.

Na szczęście ta hiobowa wieść nie dotyczy lidera ekstraligi rugby z Łodzi, tylko jego rywala z Lublina. Pierwsze 30 minut spotkania nie zapowiadało tak wysokiego i efektownego zwycięstwa Master Pharm Budowlani.
Co prawda mający wyjątkowo dobry dzień przebojowy i skuteczny Gdula już w 5 minucie po składnej akcji zdobył pierwsze punkty dla gospodarzy i 9 minut później znów był nie do zatrzymania, ale lublinanie nie zamierzali w tej fazie gry być chłopcem do bicia. Zdobyli punkty z karnego, udaną akcją w polu punktowym popisał się potężny i silny Gruzin Kelberhasvili i w 26 min łodzianie prowadzili tylko 21:8. Na pół godziny gościom starczyło sił i umiejętności. Od tego momenty stali się chłopcem do bicia dla lidera, który rozpędzał się z każdą minutą. W 31 min po akcji z Matyjakiem czwarte przyłożenia dające bonusowy punkt zapisał na swoim koncie Pogorzelski. Lewy filar łódzkiej formacji młyna Kramarenko okazał się szybszy od obrońcy rywali i uciekł na pole punktowe, podobnie za chwilę zrobił Rekuslak i goście z niepokojem musieli czekać na drugą połowę spotkania. Na jej początku lublinianie jeszcze stawiali opór, ale gdy łódzka formacja młyna pchała ich formację na dobre 30, 40 metrów, to było wiadomo, że to dobrze skończyć się nie może. W efekcie Master Pharm Budowlani odnieśli najwyższe zwycięstwo w rozgrywkach. Do tej pory tym najwyższym wynikiem, była wygrana z Arką Gdynia 73:7.