reklama

Rugby. Drużyna KS Budowlani Łódź wycofuje się z rozgrywek ekstraligi

pZaktualizowano 
Michał Czerwiowski wiceprezes ds sportowych KS Budowlani przysłał nam poniższe wyjaśnienie

KS Budowlani Łódź zmuszony jest do wycofania swojej drużyny z seniorskich rozgrywek w Rugby 15 ze względów kadrowych i organizacyjnych. Obecnie przeprowadzamy restrukturyzację Klubu mającą na celu uporządkowanie wszystkich zaległych i obecnych spraw finansowych i organizacyjnych. Nie rezygnujemy z ambicji posiadania seniorskiej drużyny, której celem ma być walka o Mistrzostwo Polski, ale zmieniamy naszą strategię jej budowy. Zaczynamy od początku. W tym sezonie wystartujemy w olimpijskiej odmianie Rugby 7. Nowa drużyna KS Budowlani Łódź będzie opierać się o naszych wychowanków, którym będziemy chcieli zapewnić najlepsze warunki do rozwoju sportowego. Nie ukrywamy, że tworzenie drużyny od początku jest dużym wyzwaniem, ale poradzimy sobie z nim, tak jak znakomicie radzimy sobie ze szkoleniem młodzieży. Dodatkowym utrudnieniem dla nas jest sytuacja, gdy w najbliższym otoczeniu jest już inna drużyna, która poza osiąganiem sukcesów sportowych nie szkoli młodzieży na swoje potrzeby i stosuje nieuczciwe praktyki w pozyskiwaniu zawodników. Chodzi oczywiście o brak zapłaty należnego ekwiwalentu za wieloletnie wyszkolenie naszych 6 wychowanków, którymi oficjalnie Spółka, jak twierdzi, nie jest zainteresowana, ale w praktyce uczestniczą oni w jej treningach, sparingach i turniejach rugby plażowego od listopada ubiegłego roku.

Napisałem, że w najbliższym sezonie w Ekstralidze nie wystąpi żadna drużyna Budowlanych, ponieważ uchwałą zarządu PZR z dnia 20 lipca 2019 nasz lokalny konkurent ma zaprzestać wykorzystywania naszej nazwy w nazwie swojej drużyny oraz przypisywania sobie dorobku sportowego w rozgrywkach, co jednoznacznie wskazuje na konieczność zmiany nazwy tego podmiotu. Ostatecznie kwestię praw do nazwy samej Spółki rozstrzygnie sąd, do którego wniesiemy sprawę w najbliższym czasie.
 
Niezależnie od startu seniorów w Rugby 7, KS Budowlani Łódź wystartują w rozgrywkach na wszystkich poziomach wiekowych grup dziecięcych i młodzieżowych.

Komentarz redakcyjny
Jakby na to nie patrzeć, są to kompromitujące wiadomości. Do tej kuriozalnej sytuacji swoją rękę przyłożył Urząd Miasta Łodzi

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
mac71

No to macie ludziska co chcieliście wybraliście bydło czerwone!!!!!

G
Gość

Przepraszam ale kto to w rugby jest Pan Michał Czerwiowski vice prezio do

spraw sportowychh w K.S.Budowlani???Jeżeli jest od spraw sportowych to posada zajebiście mu "poszła"...już jest chyba zbędny!!!No nie,chyba nie, bo musiał się podpisać pod oświadczeniem do prasy a to wyczyn na skalę Łodzi!!!! A może Pan vice/ds/sportowych niech napisze jakie ma osiągnięcia w rugby,skoro pracował....przepraszam pracuje jeszcze w klubie i jest wybitnym znawca rugby.Sukcesy Panie vice Prezesie,jakie???Jakie osiągnięcia życiowe w rugby???Z chęcią poczytamy my wszyscy kibice jak przebiegała słynna kariera rugbista....oczywiście jesli była.Bedzie cywilna odwaga?

G
Gość

Byłem rugbista z Bałut i byłem dumny z tego!!!!Oddałem młodość i część średniego swojego wieku.Bylem w klubie jak organizowaliśmy się do zmiany przez walne zgromadzenie do usunięcia dyr.Pana Kostrzewskiego.Przyszedl Pan Wiesław Ch.-bylo lepiej,dopóki nie pojawiła się siatkówka i syn Pana Prezesa Pan Marcin CH-cala kasa szła bokiem na siatkówkę,rugbiści zostali goli.Kasa która była potrzebna na podstawowy sprzetktorego nie było,odżywki których nie było....Rugbiści się zmobilizowali i odłączyli od klubu K.S. bo nie mogli już prywaty tolerować.Myslalem.ze jakoś to będzie,przetrwa się trudny okres.Niestety.Dalsze działania ludzi związanych i siedzących przy "korycie" zniszczyła dziedzictwo lat.Bylem na meczu w poprzednim sezonie i rozmawiałem z Paniami-"szarymi"pracownikami, które były dla nas jak 2 matki i mówią że pensji z klubu nie dostaje już od wielu miesięcy.Trenerzy tak samo.A najciekawsze jest to we wszystkim ze wróble cwierkaja że chodzi o tereny klubowe, które zostaną przekazane klubowi i które za chwilę zostaną sprzedane deweloperowi pod budowę osiedla.Wiec wniosek jest prosty-po co ma istnieć drużyna seniorska rugby???Wyciągnijcie sobie wnioski.

G
Gość

A kim jest ten pseudo wiceprezes ds sportowych przecież to ten sam co rozłożył na łopatki BBRC będąc tam prezesem. W KS Budowlani zostali sami vice i prezesi reszta s....ła

G
Gość

Już na kolanach ale jeszcze szczekają. Chłopaki mają swój rozum i nie chcą trenować na klepisku, w zagrzybionych szatniach w dodatku za darmo się narażać na utratę zdrowia jak Pustkowski i Brzozowski. Za granie dzieciakami w ekstralidze powinni odpowiadać ludzie z zarządu. Kiedyś bycie rugbistą z Górniczej to był powód do dumy a teraz tylko wstyd i to nie jest wina zawodników tylko rodziny Chu.....Gdzie są pieniądze z parkingu i z hotelu? Za poświadczenie nieprawdy we wniosku o dotację UM powinien skierować sprawę do prokuratury i komornika żeby odebrał dotację wraz z odsetkami. Wyłudzając dotację z miasta wobec braku drużyny pokazaliście o co w tym wszystkim na prawdę chodzi. Nie liczą się ludzie i wyniki sportowe. Liczy się kasa. A od kiedy powstała drużyna siatkówki brakuje na wszystko, włącznie z podlewaniem boisk i koszeniem trawy. Na jesieni Bartosz wyleci z wielkim hukiem z zarządu PZR i nie załatwi drugi raz grania od razu w ekstralidze, zwłaszcza po tym co zrobiliście z Posnanią.

C
Ciemnogród łódzki

Brawo POmylonekomuch zamiast wspierać lokalny sport to jeszcze utrudniają !!!

G
Gość

Pan Marek Kondraciuk nie ma nic do rozpadu drużyny seniorskiej w K.S.Budowlani.Wszyscy wiedzieli,że to było kwestia czasu,że dojdzie do tego.Mlodziez po skończeniu wieku juniorskiego nie chciała grać i trenować, bo na wszystko było embargo finansowe.Dostawali chłopaki z Poznania,z zagranicy tylko nie swoi.Rozpad sportowy był z góry do przewidzenia. Jak czytam o reorganizacji która pozwoli walczyć o Mistrzostwo Polski...slogany i puste słowa rodem z mowinic komunistycznych.Tylko trzeba dodać,że ta reorganizacja zacznie się od 2 ligi, jeżeli się zacznie.Wyczytujac z artykułu nasuwa mi się kontekst złości.nienawisci i zazdrości o wszytko dookoła.Wszyscy są winni, tylko nie my!!!Chec zemsty,wręcz wendetty jest na tyle silna że zaślepia sportowy kierunek jakim jest klub sportowy.Niestety odnoszę również wrażenie że prywatne wojenki,są tak bardzo ważne i tylko to się liczy. Szkoda bo sekcja seniorska rugby była na Bałutach symbolem,który został zniszczony.

M
Michał Czerwiowski

Ostatnie zdanie artykułu nie jest częścią wyjaśnienia zarządu KS Budowlani Łódź. Jest opinią Pana Pawła Strzeleckiego, której nie podzielamy.

R
Ryszard

Brawo Marek Kondraciuk!!!

Kolejny sukces na koncie. Mało kto w historii tak skutecznie niszczył łódzki sport.

U
UMŁ

A co ma UMŁ do tego z wyjątkiem tego, że utrzymuje zespół budowlanych siatkówkę z naszych pieniedzy i chudzika? Zwik, Mpo.

Dodaj ogłoszenie