Rugby. Drużyna Budo 2011 Aleksandrów Łódzki zdobyła złoty medal mistrzostw Polski

Kibice rugbystów Budo 2011 Aleksandrów Łódzki mogą być zadowoleni. W rozegranym na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie finałowym spotkaniu ekstraligi gospodarze pokonali Ogniwo Sopot 12:8 (6:8), zdobywając więc złoty medal.

W sezonie zasadniczym właśnie oba te zespoły zdominowały rywalizacją, plasując się na dwóch pierwszych lokatach w tabeli. Było to też szczególne starcie dla obu stron. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego bardzo chcieli tytułu w swoim pierwszym sezonie po przeprowadzce z Łodzi do Aleksandrowa, z kolei z drużyną gości żegnał się szkoleniowiec Karol Czyż.

Lepiej zaczęli przyjezdni, którzy już w 9 minucie wyszli na prowadzenie. Po szybkim wyciągnięciu piłki z formacji młyna Wojciech Piotrowicz rozrzucił grę na skrzydło, a tam Robert Olszewski przyjął kontakt z przeciwnikiem i twardym wejściem przedostał się na pole punktowe rywali. Sopocianom nie udało się jednak podwyższyć, bo Piotrowicz, co rzadko mu się zdarza, tym razem nie trafił między słupy. Cztery minuty później gospodarze mieli rzut karny po błędzie formacji młyna Ogniwa i Kamil Brzozowski zdobył pierwsze trzy punkty dla Budo 2011. Chwilę później tym samym odpowiedział Piotrowicz i drużyna z Trójmiasta odzyskała pięciopunktową przewagę.

Na murawie cały czas trwał twardy bój, choć nie brakowało też błędów, przez co nie było zbyt wielu okazji do przyłożenia. Podopieczni Szyburskiego w 24. minucie ponownie mieli karnego i po raz kolejny Brzozowski celnie kopnął między słupy. Jak się okazało, były to ostatnie punkty w pierwszej części gry, po której Ogniwo prowadziło 8:6

W drugiej połowie lekką przewagę w młynach zaczęli osiągać gospodarze, dzięki czemu w 48. minucie wywalczyli kolejny rzut karny, stojąc przed szansą, by po raz pierwszy w tym meczu wyjść na prowadzenie. Jednak Brzozowski w stosunkowo łatwej sytuacji nie trafił i Ogniwo nadal prowadziło dwoma punktami. Kilka minut później tym samym „odwdzięczył” się Piotrowicz, dla którego była to druga pomyłka w tym meczu.

W 63. minucie, po sformowaniu maula autowego i zawaleniu formacji przez Budo 2011, Ogniwo miało rzut karny i zgłosiło kolejną próbę kopu. Do piłki podszedł Piotrowicz, być może najlepszy specjalista w naszej lidze i… ponownie nie trafił, co w trakcie sezonu zdarzało się niezmiernie rzadko.

Dwie minuty później żółtą kartką ukarany został Vaha Halaifonua, osłabiając swoją drużyną i stwarzając gospodarzom okazję, by wyjść na prowadzenie. I ci bardzo szybko stanęli przed doskonałą okazją, bo Brzozowski wykonywał rzut karny z okolicy 40 metra przed polem punktowym, niemal naprzeciwko słupów. Ale i tym razem się pomylił, dzięki czemu zawodnicy Czyża mogli bardzo głośno odetchnąć.

Kopacz Budo 2011 w 72 minucie dostał kolejną szansę, z jeszcze lepszej pozycji i tym razem ją wykorzystał, dając gospodarzom pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu, ku uciesze żywiołowo reagującej publiczności. Co gorsza dla Ogniwa Łukasz Anuszkiewicz, który wszedł na boisku w drugiej połowie, również otrzymał żółtą kartkę i goście musieli przez chwilę radzić sobie w trzynastu

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Brzozowski znów wykorzystał rzut karny i Budo 2011 prowadzili już czterema punktami, co oznaczało, że Ogniwo musiało przyłożyć, żeby myśleć o zwycięstwie w tym spotkaniu. W ostatnich minutach sopocianie , choć starali się za wszelką cenę przedostać pod pole punktowe, grali za nerwowo i w efekcie nie zdołali odrobić strat.

Wszystkie punkty dla Budo 2011 zdobył Kamil Brzozowski - 12, a dla Ogniwa: Robert Olszewski – 5 oraz Wojciech Piotrowicz - 3.

Będą derby regionu łódzkiego

W kolejnym sezonie fani będą się emocjonowac derbami regionu łódzkiego. W sobotę awans do ekstraligi wywalczyła bowiem drużyna KS Budowlani Commercecon Łódź, o czym przesądziło jej zwycięstwo na stadionie przy ul. Górniczej ze Spartą Jarocin 53:15 (24:7).