Rugby. Bardzo skuteczni gracze z RPA wrócili już do domu

Ważną rolę w drużynie wicemistrzów Polski w rugby Master Phram Budowlani (przegrali finał z Ogniwem Sopot 24:27) odgrywali zawodnicy z RPA, którzy wrócili już do domów.

Paul Walters zdobył 110 pkt i z powodu kontuzji przegrał rywalizację o najskuteczniejszego zawodnika ekstraligi. Na 4 miejscu z 60 pkt na koncie uplasował się Wim Staphorst. Na 11 pozycji jest Bercho Botha, który zdobył 40 pkt, ale nie mógł zagrać w meczu finałowym. To zarazem trójka najlepiej punktujących zawodników w zespole wicemistrza Polski. Wielka szkoda, że w finale zabrakło Bothy, On był w stanie zrobić różnicę w grze formacji młyna i mógł przechylić szalę zwycięstwa na stronę łódzkiej drużyny.
a Na zgrupowaniu w Łodzi przebywa kadra polskich rugbistek do lat 18, która weźmie udział w turnieju rugby 7 w Heidelbergu. Wśród dwunastu powołanych zawodniczek jest czwórka łodzianek: Wiktora Byrska i Wiktoria Majewska z Venol Atomówek oraz Klaudia Biegała i Julia Pustkowski z KS Budowlani.