Rugby 7. Triumf w turnieju - Polska lepsza od Litwy. Grało pięciu łodzian

Polska reprezentacja w rugby 7 wygrała towarzyski turniej na Litwie.

W finale zmagań w Mariampolu pokonała gospodarzy 5:2 (grano tylko na przyłożenia). Barw Polski bronili: Przemysław Dobijański (Master Phram Rugby Łódź) oraz Michał Dudek, Michał Łaszcz, Alan Owczarek i Mateusz Zjawiony (KS Commercecon Budowlani Łódź).
- Zależy nam, żeby zawodnicy, zwłaszcza ci młodzi, ogrywali się i łapali doświadczenie na boisku na poziomie międzynarodowym. W trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy będziemy się starali jak najwięcej grać, bo to przynosi najlepsze rezultaty – powiedział trener reprezentacji siódemek Andrzej Kozak
Turniej był początkiem przygotowań reprezentacji Polski do cyklu dwudniowych turniejów mistrzostw Europy, które odbędą się latem. 25 i 26 czerwca Polacy zagrają w Lizbonie, a tydzień później, 2 i 3 lipca, w Moskwie. 16 i 17 lipca nasza Rreprezentacja zagra w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata w rugby 7, które odbędą się od 9 do 11 września w Kapsztadzie w RPA

W drugiej kolejce Pucharu Sześciu Narodów w rugby Walia pokonała Szkocj 20:17,, Francja Irlandię 30:24, a Anglia Włochów 33:0. Na czele Francja 9 pkt., przed Anglią i Irlandią - po 6 pkt. W Rugby Europe Championship najwyższym poziomie mistrzostw Europy, na którym w następnych rozgrywkach wystąpi na 99 procent Polacy lider Gruzja pokonał outsidera Holandię 72:10.