Rugby 7. Nie brakuje łodzian w reprezentacjach Polski

Na boisku RC Brno Bystrc w Brnie rozegrano Turniej Olimpijskie Nadzieje w rugby7 drużyn U 16.

Polacy, którzy wystawili dwie drużyny, okazali się zdecydowanie lepsi od swoich rywali zza miedzy. Pierwszy zespół, który wygrał wszystkie spotkania, w finale pokonał Czechy II 29:5, drugi team w meczu o trzecie miejsce okazał się lepszy od drużyny Czechy I, zwyciężając 19:12. Barw Polski bronili gracze KS Budowlani: Grzegorz Bieliński, Artur Rembowski, Alan Owczarek, Kacper Drynkowski, Filip Soszka, Szymon Wawrzyniak. Jednym z trenerów drużyny narodowej jest łodzianin Marek Maciejewski
Rugbiści Irlandii zostali w Gdańsku mistrzami Europy juniorów w siedmioosobowej, olimpijskiej odmianie rugby. W finale pokonali Hiszpanię 26:12. Polacy uplasowali się na dziewiątej pozycji w gronie 12 zespołów, podobnie jak rok temu na Litwie. Polacy wygrali dwa mecze. Pokonali Luksemburg 24:5 i Rumunię 24:19. Biało czerwonych barw bronił zawodnik KS Budowlani Michał Łaszcz.
Reprezentacja Polski seniorów w rugby 7 brała udział w Grand Prix Series 2019 czyli mistrzostwach Europy. W końcowej klasyfikacji cyklu nasza rdrużyna zajęła jedneatsce miejsce, utrzymując się na najwyższym poziomie europejskich rozgrywek. W reprezentacji grali dwaj zawodnicy Master Pharm Budowlani:Bartosz Bosiacki i Dawid Plichta.