Rugby 7 kobiet. Atomówki pierwsze w turnieju Łodzi

Venol Atomówki Łódź wygrały V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby 7, którego organizatorem był KS Budowlani Commercecon Łódź.

W finale podopieczne trenera Zbigniewa Grądysa pokonały Juvenię Kraków 33:14.

W grupie Venol Atomówki Łódź rozegrały pierwszy mecz z Amazonkami Budowlanymi Lublin, z którymi w poprzednich turniejach toczyły ciężkie mecze raz wysoko przegrały, a w poprzednim wygrały jedynie 12:7. Mecz rozpoczął się od przyłożenia łodzianek, ale potem już nie było tak łatwo i każde zdobyte przyłożenie kosztowało dużo energii Venolki. Ostatecznie łodzianki wygrywają 26:10.

W kolejnym meczu z drużyną Błyskawice Rzeszów wygrana 35:7 otwiera drogę Atomówkom do gry o medale i walkę w półfinale, gdzie spotykają się z drużyną RC Częstochowa, która w grupie nieznacznie przegrywa z pretendentkami do złotego medalu.
Pierwsza połowo była bardzo nerwowa i wynik nie był tak pewny. W drugiej połowie kilka rajdów zakończyło się przyłożeniami i wygrywamy 31:10.

Atomówki: Nina Klamka (kapitan), Nikola Talkowska, Nadia Turzyńska, Amelia Chojnacka, Róża Mackiewicz, Wiktoria Michałowska, Amelia Lerka, Klaudia Fedak, Oliwa Brończyk, Gessica Walczak, Zofia Feliksiak. Trenerzy: Zbigniew Grądys i Szymon Walczak, kierownik (debiut) Natalia Czapnik.

- Chciałam podziękować dziewczynom za super turniej, bo naprawdę dałyśmy z siebie wszystko i jestem z nas dumna – mówi Nina Klamka kapitanka – duże podziękowania dla kibiców, którzy licznie zjawili się na trybunach i nas dopingowali, co dodało na skrzydeł.

Venol Atomówki Łódź zagrały dzięki wsparciu: Venol Motor Oil Poland, Miasto Łódź, Eko-Bio, FF Fracht, Ortoteam.eu, Profilaktyka i Zdrowie, Aquarox, Ibis Hotel Centrum Łódź, Przychodnia Łódź, NORDHORN.

Zawodniczki KS Budowlani Commercecon przegrały wszystkie mecze w grupie i zajęły ostatnie miejsce.
W klasyfikacji generalnej: 7. Atomówki, 10. Budowlane.