Rugby 13. Reprezentacja Polski przegrała w Łodzi towarzyskim mecz

anna tonn
W towarzyskim meczu rozegranym na boisku KS Budowlani przy ul. Górniczej reprezentacja Polski w rugby 13 uległa Mad Squirrels 0:47.

Krzysztof Tonn: - Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny miały problem ze zdobyciem punktów w sześciu szarżach. Po nich musiały oddać piłkę przeciwnikom, bo takie są zasady rugby league. W dalszej części meczu Polacy mieli coraz większe problemy z zatrzymaniem Czechów. Pomimo przewagi siłowej biało-czerwonych wygrała taktyka Mad Squirrels, którzy sukcesywnie zdobywali punkty. Szczególnie po pierwszej części spotkania była nadzieja na nawiązanie równorzędnej walki i zawodnicy Polska XIII czuli, że Czesi są w ich zasięgu, ale zabrakło zgrania i precyzji w obronie. Ze względu na panujący upał, sędziowie zdecydowali o zrobieniu przerwy na uzupełnienie płynów po każdych 20 minutach meczu.