Rugbiści Budowlanych zdobyli pięć punktów

Gratulacje za wykonanie przyłożenia od Pawła Grabskiego odbiera Mariusz Fortuna
Gratulacje za wykonanie przyłożenia od Pawła Grabskiego odbiera Mariusz Fortuna Paweł Łacheta
Rugbiści Budowlanych odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując Orkan 51:13. W przedostatniej kolejce sochaczewianie byli sprawcami największej ligowej sensacji, wygrywając z mistrzem kraju Lechią Gdańsk. Na boisku przy ul. Górniczej, choć walczyli ambitnie, nie mieli wiele do powiedzenia.

Goście rozpoczęli mecz znakomicie. W 3 minucie po składnej akcji pod polem punktowym i wycofaniu piłki na 20 metr Wróbel zdobył trzy punkty, kopiąc piłkę z gry między słupy bramki (drop gol). Złe miłego początki. 15 minut później łodzianie mieli już zrealizowane wszystkie cele. Cztery kolejne akcje - trzy młyna, jedna Dułki - zakończyły się przyłożeniami piłki w polu punktowym. To dało Budowlanym bezpieczne prowadzenie i zapewniło bonusowy punkt.
Łodzianie nie zamierzali na tym poprzestać, choć ich plany pokomplikowała trochę czerwona kartka, którą na początku drugiej połowy za uderzenie rywala ujrzał Stolarz. Szkoda, że słabo prowadzący mecz arbitrzy nie dostrzegli, iż gracz gospodarzy najpierw został zaatakowany przez zawodnika Orkana. W każdym razie od 49 minuty przyszło naszej drużynie grać w czternastu, a po kontuzji głowy na szczęście niegroźnej Szczukockiego, przez pięć minut nawet w trzynastu.
Akcja goniła akcję, dwa tysiące widzów nie mogło narzekać na brak atrakcji. Dwa efektowne ataki Kozakiewicza i Matyjaka przyniosły punkty i zostały nagrodzone gromkimi brawami kibiców. Orkan walczył do końca. Potrafił odpowiedzieć skutecznymi akcjami. W efekcie w piękny słoneczny dzień oglądaliśmy dobre sportowe widowisko.
d Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 51:13 (31:3)
Punkty - Budowlani: Łukasz Czarniak 11, Mariusz Fortuna 10, Tomasz Kozakiewicz 5, Kamil Pepliński 5, Davit Guguszwili 5, Dariusz Kaniowski 5, Grzegorz Dułka 5, Mateusz Matyjak 5. Orkan: Przemysław Kamiński 5, Piotr Wylot 5, Bogdan Wróbel 3. Czerwona kartka Sebastian Stolarz (49). Widzów 2 tysiące.
Budowlani: Pepliński (41, Ignaczak), Szyburski, Grabski (58, Mokia), Kowalewski, Justyński, Mirosz (41, Stolarz), M. Fortuna (53, Sz. Stępień), Gugushvili, Żórawski (63, Wilczyński), Czarniak, Kaniowski, Dułka (41, Grabowski), B. Szczukocki (65, Kościelski), Matyjak, Kozakiewicz.