Ruch Chorzów-Widzew 1:3. Siódme kolejne zwycięstwo lidera z Łodzi musi robić wrażenie

(bart)
Konrad Gutowski radził sobie z rywalami
Konrad Gutowski radził sobie z rywalami arkadiusz gola
W spotkaniu 15. kolejki drugiej ligi piłkarze Widzewa pokonali w Chorzowie Ruch 3:1. Łodzianie udowodnili wszystkim, że zawsze interesuje ich komplet punktów.

Przyznaję, że sam nie wierzyłem, iż podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego będą w stanie triumfować na Górnym Śląsku w meczu przyjaźni kibiców obydwu klubów.

A jednak lider nie miał żadnych sentymentów, słusznie wychodząc z założenia, że należy uczynić absolutnie wszystko, aby zimą już z zupełnym spokojem przyglądać się sytuacji w tabeli. Takiej postawie można jedynie przyklasnąć.

Widzewiacy triumfowali po raz siódmy z rzędu, trudno więc, aby ktokolwiek inny zajmował pierwszą pozycję w tabeli.

Ostatecznie szkoleniowiec dał odpocząć Chorwatowi Dario Kristo, po raz pierwszy w rundzie jesiennej w wyjściowej jedenastce znalazł się Daniel Mąka, zaś na ławkę rezerwowych powędrował Mateusz Michalski.

Zwraca uwagę, że starcie w Chorzowie rozpoczęło aż ośmiu widzewiaków, którzy wywalczyli awans do drugiej ligi. Mroczkowski cały czas umiejętnie rotuje składem, nikogo nie skreśla (wystarczy wspomnieć o Mące), co daje nadzieję nawet tym zawodnikom, którzy obecnie nie mieszczą się w meczowej osiemnastce.

Golkiper łodzian, Patryk Wolański, na 467 minutach zakończył swoją efektowną passę bez straty gola w lidze.

W sobotę (19.10) Widzew podejmie GKS Bełchatów. Bez wątpienia to najciekawiej zapowiadający się mecz w następnej kolejce. Trzech łodzian będzie musiało uważać na zbyt ostrą grę. Po trzy żółte kartki mają bowiem na koncie Kristo, Radosław Sylwestrzak i Marcin Kozłowski.

Radosław Mroczkowski (trener Widzewa): - To, co było na trybunach, to ekstraklasa. Oprawa wspaniała, duży szacunek dla kibiców, którzy tak dopingowali. Spodziewaliśmy się trudnego meczu, takiego, który będzie się długo toczyć, jeśli chodzi o wynik. Mój zespół zagrał skutecznie w pierwszej połowie i to na pewno był klucz do wygranej. Widzieliśmy jednak, że taka gra sporo nas kosztowała, w końcówce był mały problem, stąd też brały się zmiany. Cieszę się z trzech punktów i z tego, że nasze bramki nie były z przypadku. Pierwsza połowa to chyba nasze najlepsze 45 minut na wyjeździe w tej rundzie. Później trochę się pogubiliśmy po straconym golu, ale to już za nami.

Dariusz Fornalak (trener Ruchu): - Widzew był lepszy. Mówiliśmy sobie, że z takim przeciwnikiem nie możemy zacząć meczu od 0:1, a niestety, zaczęliśmy od 0:2. Ta sytuacja spowodowała, że ranga spotkania nas przerosła i w żaden sposób nie byliśmy w stanie uporządkować gry. Trzecia bramka doprowadziła do tego, że trudno było wyjść na drugą połowę. Muszę za nią jednak podziękować zespołowi, bo stanął na wysokości zadania.