Ruch Chorzów uratował siebie i posadę trenera Jarosława Skrobacza? Punkt z Puszczą Niepołomice wyszarpany w ostatniej akcji

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. W meczu beniaminków napięcie trwało dosłownie do ostatniej akcji. To w niej Ruch Chorzów doprowadził do wyrównania, remisując przy Kałuży w Krakowie z Puszczą Niepołomice 2:2. Potencjalnie dzięki temu podziałowi punktów trener Jarosław Skrobacz zachowa posadę.

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 2:2

Ruch przed tą kolejką zamykał tabelę z ledwie sześcioma punktami w dorobku. Gdyby dzisiaj przegrał, byłaby to szósta porażka w dziesiątym występie. Ale pokazał charakter. Gra do samego końca popłaciła - na ostatnie miejsce został zepchnięty ŁKS Łódź.

Przed meczem w mediach spekulowano, że trener Jarosław Skrobacz zagra o posadę. Z nim Niebiescy wprawdzie wrócili po latach d elity, ale póki co się w niej kompletnie nie odnaleźli. Na domiar złego w tygodniu odpadli z Pucharu Polski po spotkaniu z trzecioligowymi rezerwami Legii Warszawa. Były więc przesłanki, żeby zastanowić się nad jego przyszłością.

Puszcza zagrała dobrze tylko przed przerwą. Znowu kolegów z ofensywy wyręczył stoper. Łukasz Sołowiej najpierw zaczaił się w polu karnym po wznowieniu z autu, a potem z powtórzonej jedenastki pokonał Michała Buchalika, czego chwilę wcześniej nie potrafił zrobić Marcel Pięczek.

Głośne wsparcie kibiców (pełen sektor gości) i poprawa gry sprawiły, że Ruch doprowadził do remisu. Najpierw ładnym strzałem z dalszej odległości popisał się Tomasz Swędrowski. Później poprzeczkę obił Maciej Sadlok, aż wreszcie nastała 94 minuta, gdy po wrzutce Swędrowskiego wynik głową ustalił Michał Feliks.

Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów (w skali 1-6):