Ruch Chorzów: Mariusz Stępiński do Anderlechtu?

Tomasz Kuczyński
Mariusz Stępiński (z lewej) strzelił w poprzednim sezonie 15 bramek.
Mariusz Stępiński (z lewej) strzelił w poprzednim sezonie 15 bramek. marzena bugala- azarko
Napastnik Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski Mariusz Stępiński może trafić do Anderlechtu Bruksela.

Tak informację podał portal eurosport.onet.pl powołując się na belgijskie media.

"Według wydawanego w Brukseli dziennika „La Derniere Heure”, Stępiński został zaoferowany Anderlechtowi. Gdyby belgijski klub zdecydował się na wykupienie z Ruchu Chorzów napastnika, działacze Fiołków musieliby wyłożyć na stół 1,5 miliona euro. Obecnie szkoleniowcem Anderlechtu jest Rene Weiler, były trener 1.FC Nuernberg. To w rezerwach tego niemieckiego klubu Stępiński występował w latach 2013-2015 (z przerwą na wypożyczenie do Wisły Kraków)" - czytamy na stronie Onetu.

Stępiński w poprzednim sezonie był najlepszym polskim strzelcem w Ekstraklasie (miał 15 bramek). Pojechał z reprezentacją Polski na Euro 2016, ale nie zagrał ani minuty.

W obecnych rozgrywkach strzelił jedną bramkę - w meczu Ruchu z Górnikiem Łęczna (2:1). W spotkaniu 3. kolejki w Gdydni z Arką "Stępel" pierwszy raz wyszedł w podstawowej "11" i rozagrał cały mecz. Niebiescy przegrali 0:3, a Stępiński w końcówce trafił w słupek.

Fachowy portal Transfemarkt wycenia wartość rynkową Mariusza Stępińskiego na 1,5 mln euro. Cała kadra Ruchu jest warta 5,75 mln euro.

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów: Mariusz Stępiński do Anderlechtu? - Dziennik Zachodni