RTS Widzew Łódź vs KS SandBus Kutno 0:2. Blamaż Widzewa

opr. (tj)
Dziś o godz. 15.30 piłkarze Widzewa grali o awans do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Ich rywalem w Kutnie był miejscowy KS Kutno. Widzew przegrał 0:2 po bardzo bardzo słabym meczu. Widzew odpadł z walki o Puchar Polski. Widzew zagrał fatalny mecz i został ośmieszony przez gospodarzy.

Gramy!

94' Koniec meczu.
93' Kopanina w środku. Gospodarze chcą spokojnie dotrwać do końca meczu. Widzew? Niby gra w piłkę, ale nic z tego nie wynika.
Sędzia przedłuża mecz o 4 minuty...
90' Za moment sędzia zakończy mecz. Widzew po bardzo słabej grze przegrywa 0:2.

Dziś Widzew żegna się z Pucharem Polski. Kibice nie chcą oglądać tak słabo grającej drużyny. Dziś piłkarze Widzewa pokazali, że umiejętności mają naprawdę mizerne... Awans do III ligi? Tylko wielcy optymiści mogą o tym myśleć.

88' Widzew niby próbuje, ale niestety jasno trzeba napisać, że próby są żałosne.

85' 5 minut do końca meczu. Żółta kartka dla Widzewiaka za faul w środku boiska.
83' Pietras, niedokładnie. Teraz Czaplarski do Rachubińskiego a ten... wprost na głowę stopera.
81' Zmiana w zespole gospodarzy.
79' Aut dla Widzewa. Walka w środku boiska, choć w sumie to trudno nazwać walką. Widzew pokazuje, że nie ma czym straszyć, nie ma pomysłu na grę...
13 minut do końca meczu. Czy Widzewiaków stać na honorową bramkę? Chyba nie...

73' Dobra akcja Widzewa, ale znów nie zakończona celnym strzałem. Chwile wcześniej Widzewiacy byli w polu karnym gospodarzy, ale napastnik Widzewa przewrócił się, domagał się rzutu karnego. Ale sędzia nie miał wątpliwości. Faulu nie było
68' Piłkarze Widzewa zostali dziś upokorzeni przez prawdziwych wojowników z Kutna, przez mimo wszystko amatorów z drużyny okręgowej.
65' Widzew gra dramatycznie...
64' Widzew traci bramkę... Przegrywa 2:0...
57' Akcja Widzewa. Może teraz. Niestety.
55' Walka w środku boiska. Na ławce rezerwowych Widzewa siedzi supersnajper Zieliński. Czy wejdzie na boisko?
53' Gospodarze każdą okazję do kontry wykorzystują. Widzew jakby zagubiony. Nie widać, by byli w stanie zagrozić bramce bronionej przez Sobczaka.
51' Ale dziś Widzewiacy grają niedokładnie, co chwila tracą piłkę w głupi sposób. Gdyby tylko gospodarze potrafili lepiej wykorzystać prezenty łodzian, wynik byłby znacznie wyższy.
49' Piłkarze z Kutna na razie walczą, jak lwy. Nie odpuszczają żadnej piłki, widać, że bardzo im zależy na tym, by pokonać Widzew.
47' Widzew atakuje, widać, że piłkarze chcą odmienić losy meczu.
Zmiana w Widzewie. Na boisku jest Damian Kralkowski.

Zaczęła się II połowa meczu

46' Sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
45' Okachi przed polem karnym, piękny silny strzał, ale Sobczak na posterunku i wybija piłkę na rzut rożny.
44' Ostry faul na Dudale. Sędzie nie sięga jednak po kartkę. Widzew od rzutu wolnego.

43' Bartosz Kaczor mógł teraz podwyższyć wynika na 2:0. Kaczor jednak nie strzelił celnie i Widzew znów może mówić o wielkim szczęściu. Mogło być już po meczu!

41' Czaplarski do Dudały - zaczątek dobrej akcji, ale niestety strata piłki.
40' Walka w środku boiska. Faul na Widzewiaku.
37' Mecz toczy się w dobrym tempie. Akcja za akcję, nie ma przestojów, nie ma rozgrywania piłki pomiędzy obrońcami i bramkarzem.
35' Akcja Widzewa. Świątkiewicz sam... i strzelił z dystansu, ale w słupek!!! Szkoda, ale widać, że Widzew się obudził.

Piękny strzał Czaplarskiego, ale niestety bramkarz gospodarzy na posterunku.

Była szansa na gola, strzał z 19 metrów. Szkoda.
Faul na Puchalskim. Rzut wolny dla Widzewa. Może teraz?!
34' Teraz Widzew, dobra akcja. Przerzut z prawej strony na lewą. Ale niedokładne przyjęcie i nic z tego nie będzie.
33' Piłkarze z Kutna wydają się być bardziej zmotywowani. Grają szybko, agresywnie. Zobaczymy, czy wystarczy im sił na 90 minut.
32' Puchalski szeroko do Gilarskiego, ale gospodarze grają czujnie, blisko i wybijają piłkę na aut.
30' Ostre starcie na połowie Widzewa. Sędzia nie reaguje. Gramy dalej. Teraz Widzew, wreszcie wychodzi z piłką szybko, ale cóż z tego, skoro podanie kluczowe jest niecelne. Niezła akcja, wreszcie coś!
28' Walka w środku boiska.
26' Sobczak wpada w pole karne i niewiele brakowało, by piłkarze z Kutna strzelili drugą bramkę! Znów Gracjan Sobczak. Dobra akcja.

24' Drużyna klasy okręgowej pokazuje Widzewiakom, jak się gra z zaangażowaniem, jak się gra na 120 procent. Łodzianie bezradni.

22' Znów gospodarze prowadzą grę, atakują. Widzew fatalnie.
20' Paweł Sobczak od bramki. Gra w środku boiska.
18' Widzew od środka boiska. Kompletnie nie widać pomysłu na grę w poczynaniach łodzian. Widzew gra po prostu słabo. Brakuje dynamiki, brakuje kogoś, kto pociągnąłby na bramkę, kiwnął i albo wykończył akcję, albo otworzył koledze drogę do bramki...

17' Prosta strata Okachiego - błąd i Gracjan Sobczak strzela bramkę Widzewowi. Strzał lobem i piłka ląduje w siatce

16' Pietras z autu, może teraz. Niestety.

Słabo, słabo słabo!

14' Faulowany Piotr Michalski. Kolejny faul Widzewiaków. Zagajewski przy piłce, dobra centra, strzał głową i bramkarz Widzewa na posterunku.
12' Widzew musi się obudzić. Za chwile minie kwadrans gry i łodzianie nie mieli jeszcze żadnej konkretnej okazji, by zagrozić bramce gospodarzy.
Można powiedzieć, że Widzew wrócił z dalekiej podróży. To powinna być bramka.

11' Doskonała okazja dla gospodarzy. Piotr Michalski wpadł w pole karne, pięknie zdecydowanie minął obrońców, strzelił i piłka uderzyła w słupek.

Trzeba przyznać, że póki co lekką przewagę mają piłkarze Sandbusu.
10' Gilarski z problemami, błąd i kontra gospodarzy. Na szczęście obrońcy ratują sytuację.
9' Sporo kibiców Widzewa pojawiło się dziś w Kutnie. Dopingują swoją drużynę.
8' Kolejny faul łodzian w rejonie pola karnego i niebezpieczna sytuacja. Rzut wolny. Strzał, na szczęście dla Widzewa, niecelny.
7' W odpowiedzi gospodarze. Prawą stroną boiska. Widać, że piłkarze z Kutna są bardzo bojowo nastawieni i nie oddadzą tego meczu bez walki.
5'

Dobra akcja Okachiego.

Pomocnik łodzian pociągnął środkiem boiska, minął 2 zawodników, ale niestety niecelnie podał.
4' Widzew od bramki.
Strzał z rzutu wolnego bardzo słaby. Widzewiacy bez problemu poradzili sobie w tej sytuacji.
2' Ładna akcja Michalskiego - zakończona faulem Widzewiaka. Rzut wolny dla Sandbus Kutno.
1' Piłkarze zaczęli już grę. Gospodarze odważnie, agresywnie od samego początku. Widać, że nie przestraszyli się Widzewa.

Widzew na czerwono, piłkarze z Kutna na niebiesko.