Różyca - Włókniarz 3:2. Ale się działo! Błoto, czerwone kartki, zwycięstwo w 89 min [ZDJĘCIA]

Mecz na szczycie klasy okręgowej obfitował w dramatyczne wydarzenia. Drużyna LKS Różyca pokonała Włókniarza Pabianice 3:2 po golu z rzutu karnego w 89 minucie spotkania!

Dwie jedenastki w tym meczu wykorzystał Rafał Chorąży, który jest trenerem Widzew Łódź Amp Futbol. Smaczku dodaje fakt, że Różyca depcze po piętach liderowi - Widzewowi II, mając do niego dw punkty straty.
Wracając do toczonego w błocie, spotkania z Włókniarzem. Różyca prowadziła 2:0. W 68 minucie rywale wyrównali
W 89 minucie wpadającego w pole karne Kurzawę, zachaczył jeden z obrońców i sędzia wskazał na 11 metr. Chorąży nie dał szans bramkarzowi na interwencje i ostatecznie Różyca wygrała kolejne spotkanie w tym sezonie.

- Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że Acela z przeciwnikiem biegli do piłki. W pewnym momencie gracz gospodarzy się przewrócił, a sędzia uznał, że Dawid faulował – twierdzi prezes Jacek Zarzycki, prezes Włókniarza dla życiapabianic.pl.

Acela ujrzał drugą żółtą czyli czerwoną kartkę, a potem bezpośrednią czerwoną rezerwowy Szymon Przyk. Włókniarz kończył mecz w dziewiątkę.

- Jesteśmy jedyną drużyną, która na własnym stadionie nie zaznała żadnej porażki, mało tego, wszystkie spotkania przed własną publicznością (która ze względów sanitarnych, nie mogła oglądać tego spotkania na trybunach) wygraliśmy - cieszą się w Różycy.
- Mecz był niezwykle zacięty, stał na naprawdę wysokim poziomie – mówi Jacek Zarzycki. – Nie mogliśmy zagrać w najsilniejszym składzie, a mimo tego pokazaliśmy charakter.

LKS Różyca - Włókniarz Pabianice 3:2 (2:0)

1:0 - Chorąży (13, karny), 2:0 - Kaczmarek (28), 2:1 - Niżnikowski (60), 2:2 - Leonow (68), 3:2 - Chorąży (89, karny)
Rśżyca: Woźniak (46, Gajda) - Owczarek, Chorąży, Wawrzeniak, Konewka - Nowak (35, Wolski), Zasada, Kurzawa (90, Olszewski) - Mikołajczyk (90, Gosik), Tatrocki (46, Karpicki), Kaczmarek (70, Słodkiewicz)
Włókniarz: Nowacki – Jarych, Mordzakowski, Acela, Piotrowski – Dresler (78, Gorący), Leonow, Mucha, Szafoni – Korobka, Niżnikowski (90, Przyk).

Widzew II wygrał walkowerem z rezerwami Kutna. Po 13 kolejkach ma 33 zdobyte punkty, o dwa więcej od Różycy. W 14 kolejce łodzianie w sobotę o godz. 15 zagrają w Rąbieniu z Victorią, a godzine później Różyca podejmie Start Brzeziny, które niespodziewnie u siebie przegrał z GLKS Sarnów/Dalików 2:5.