kos
Widzew Łódź wygrał w 1. kolejce 2. ligi z Olimpią Elbląg 1:0
Widzew Łódź wygrał w 1. kolejce 2. ligi z Olimpią Elbląg 1:0 Grzegorz Gałasiński
Rozwój Katowice - Widzew Łódź na żywo. Wyjazdowy mecz Widzewa Łódź i Rozwojem Katowice prawdziwym świętem na Śląsku. Meczu Rozwój Katowice - Widzew Łódź. Wygrywamy 0:4

2. połowa
90'+4 Po dośrodkowaniu Wróbel wybija na uwolnienie, a sędzia kończy mecz. Wygrywamy 0:4
90'+4 Kolejny rzut rożny dla Widzewa. Krótko do Zuziaka. Centra i obrońcy wybijają na kolejny róg. Tym razem z lewej strony.
90'+3 Gutowski do Millera na prawej stronie. Próba strzału. Wysoko nad bramką
Żółta kartka90'+2 Bardzo brzydki faul dla Tomasza Wróbla
90' Sędzia przedłuża drugą część spotkania o 4 minuty
88' Zuziak z rogu z prawej strony. Piłkę dostaje niekryty zupełnie Gutowski na 5. metrze. Uderza... Wysoko nad poprzeczką
87' Świderski wychodzi jeden na dwóch z lewej strony. Zagrywa do Millera w pole karne, ale zbyt mocno. Michał wywalczył rzut rożny
86' Aut dla gospodarzy na wysokosci naszego pola karnego. Wróbel w polu karnym , ale Radosław Sylwestrzak wybija piłkę.
GOL!85' GOL! Marek Zuziak zdoby bramkę z rzutu wolnego. Strzelił po tzw. dłuższym słupku. Piłkę próbował jeszcze parować bramkarz, ale futbolówka wpadła do siatki
84' Zmiana w Widzewie. Marcel Piętrzak za Maćka Kazimierowicza. Przy piłce Marek Zuziak
Żółta kartka83' Żółta kartka dla zawodnika Rozwoju - Kamińskiego za faul przed polem karnym
83' Wolny dla Rozwoju. Dośrodkowanie i Zieleniecki wybija. Kontra Widzewa
81' Tracimy piłkę na 30. metrze w niegroźnej sytuacji. Przeciwnicy maja dwukrotnie sytuację 100-procentową, ale ślizgają się na murawie
80' Kontra Widzewa. Mamy aut z lewej strony. Wycofujemy piłkę do środka boiska
79' Płonka do boku na prawej stronie. Z ostrego kąta uderzenie w krótki róg. Piłkę łapie Wolański
78' Kamiński z rożnego. Piłkę wybijają obrońcy. Utrzymujemy się przy piłce. Daniel Świderski dochodzi do piłki na 20. metrze. Uderza ze środka w stronę lewego słupka bramki przeciwników. Myli sie minimalnie
77' Piękna akcja Świderskiego i Michała Millera. Obrońcy wybijają na róg
76' Podrywają się gospodarze. Przejmujemy piłkę i faul dla Widzewa
75' Kamiński dośrodkowuje, ale piłka nie doszła do Millera. Kontra Rozwoju. Niedokładne zagranie Tomasza Wróbla, mamy aut. Miller z lewej strony do środka. Na 7. metrze piłkę dostaje Marek Zuziak. Uderza... kilkanaście metrów nad poprzeczką
74' Okres walki w środku boiska. Dużo niedokładności w grze obu drużyn
73' Trzecia zmiana w Widzewie. Mateusza Michalskiego zmienia Marek Zuziak
72' Przerwa na uzupełnienie płynów
71' Podwójna zmiana w Rozwoju Katowice. Damian Niedojad schodzi, a wchodzi Daniel Kaletka Schodzi Daniel Paszek, a wchodzi Daniel Kamiński
70' Gutowski do Pigiela. Zawodnik Widzewa obija przeciwnika i mamy aut
69' Po kolejnej akcji Widzewa piłkę z rąk wypuszcza bramkarz gospodarzy. Nie było przy nim jednak naszego napastnika
68' Zmiana w Widzewie. Daniel Świderski wchodzi za Roberta Demjana
GOL!67'** Robert Demjan i mamy 0:3. Zawodnik Widzewa doszedł w narożniku pola karnego do przypadkowo odbitej piłki, złamał do środka i uderzył mocno lewą nogą. Po rykoszecie piłka trafia do siatki 66' Do dobrego dośrodkowania wyskoczył Demjan. Uderza zbyt lekko 65' Michał Miller do Gutowskiego. Ten do Millera. Michał w polu karnym z ostrego kąta z lewej strony, ale zbyt lekko 64' Druga zmiana w Rozwoju. Bartosz Marchewka za Przemysława Mońkę63' Michał Millwer świetnie na lewą stronę do Gutowskiego. Mamy aut 62' Tomasz Wróbel dośrodkowuj na 11. metr przed naszą bramką. Piłka spada pod nogi naszych przeciwników. Na szczęście sędzia odgwizduje faul dla Widzewa Łódź. 61' Faulowany w prawym narożniku pola karnego widzewiak. Sebastian Kamiński dochodzi do piłki i dośrodkowuje na dłuższy słupek. Faulujemy bramkarza gospodarzy 60' Robert Demjan faulowany na prawej stronie boiska. Nieudane dośrodkowanie i piłka wychodzi poza boisko. Od bramki Golik 59' Wolański wybija na aut, bo leży jeden z przeciwników. Po wznowieniu katowiczanie ioddają nam piłkę 58' Rożny dla rozwoju. Krótko. Walka w środku. Piłka kolejny raz dośrodkowana z lewej strony boiska, ale Wolański łapie bez większego trudu. 57' Atak pozycyjny Widzewa. Prawą stroną wchodzi w pole karne Mateusz Michalski. Dobiega do linii końcowej i zagrywa na przedpole. Próbował uderzać Gutowski. Katowiczanie wychodzą z kontrą 56' Wysoka centra. Do piłki próbowali dojść Sylwestrzak i Demjan. Rozpoczną od bramki zawodnicy Rozwoju 55' Pierwsza zmiana w Widzewie. Schodzi Kacper Falon, a za niego Michał Miller.54' Po nieudanym wykonaniu rzutu rożnego piłkę dostają łodzianie. Budujemy atak pozycyjny. Mamy rzut rozny 53' Szybki wyrzut z autu. Piłka trafia do Wróbla. Ten bez zastanowienia uderza. Piłka ociera się o nogę jednego z łodzian i wychodzi na róg 52' Okres przewagi Rozwoju. Utrzymują się przy piłce i atakują raz z lewej a raz z prawej strony 51' Michał Płonka wchodzi prawą stroną w nasze pole karne. Jest zahaczany ale utrzymuje się przy piłce. Strzela... Niecelnie
GOL!
50' Mateusz Michalski blisko przy słupku. Myli bramkarza i prowadzimy 0:249' Michalski wchodzi w pole karne z prawej strony. Przewraca się jeden z obrońców i ręką przewraca Michalskiego. Karny 48' Krótko zrogu i gospodarze wybijają piłkę na naszą stronę boiska 47' Prosty błąd łodzian, ale odzyskujemy piłkę. Gutowski lewą stroną. W ostatniej chwili Rafał Kuliński wybija pilkę na róg. 46' Przy linii bocznej Pigiel traci piłkę i aut dla przeciwników. Po chwili ze środka uderza Daniel Paszek**. Piłkę wypuszcza z rąk Wolański, ale na szczęście futbolówka zostaje przed naszym bramkarzem

Drugą połowę meczu gospodarze rozpoczynają z jedną zmianą Michał Płonka wchodzi za Bartosza Baranowicza

Widzewiacy prowadzą na wyjeździe 0:1. Po pierwszej połowie najlepszym zawodnikiem w łódzkiej drużynie jest bez wątpienia strzelec jedynej bramki - Konrad Gutowski.

1spalone2

45'+2 Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania
45'+2 Faul dla widzewa. Wrzucamuy z elwej strony boiska. Po centrze piłka wychodzi przed pole karne. Tutaj z powietrza uderza Kacper Falon, ale mocno niecelnie.
45'+1 Krótko rozegrany rzut rożny. Piłka do Falona. Próbę uderzenia blokują przeciwnicy.
45' Mateusz Michalski przerzuca na lewą stronę do Gutowskiego. Ten dochodzi do długiego podania i po chwili walki z obrońcą mamy rzut rożny.
44' Zagapiliśmy się przy wrzucie z autu. Tomasz Wróbel przeszedł prawą stroną. Nie zdążył go zaasekurować Sylwestrzak. Wróbel złamał do środka i uderzył z 13-14 metrów. Piłkę złapał Wolański. Gdyby Wróbel podał do znajdującego się na środku Baranowicza...
43' Zuziak wychodzi na rozgrzewkę, a na boisku atak pozycyjny budują gospodarze.
42' Kamiński z Falonem na jeden kontakt z prawej strony pola karnego. Dośrodkowanie za plecy obrońców. Wychodzi do piłki bramkarz Rozwoju
40' Dokładna centra na zamknięcie. Uderzenie głową Damiana Niedojada. Przestrzelił
39' Sędzia odgwizduje faul dla Rozwoju. Będzie wrzucał Seweryn Garncarczyk
Mateusz Michalski prawą stroną. Piłka wzdłuż trafia do Gutowskiego na lewej stronie. Gutowski łamie dośrodka i uderza z 25 metrów . Myli się o metr.
38' Sebastian Kamiński dośrodkowuje. Do piłki dochodzi Sebastian Zieleniecki, ale zdaniem arbitra faukował
36' Długa piłka do Pigiela. Ten przyjmuje na lewej stronie przy narożnej chorągiewce. I mamy rzut rożny.
35' Wolański od bramki. Daleki wykop. Górną piłkę wygrywają gospodarze. Niebezpieczną akcję zatrzymuje Sylwestrzak
34' Tomasz Wróbel prawą stroną. Odzyskujemy piłkę, tylko po to, by po chwili mógł ja nam odebrać Łączek
33' Gutowski na spalonym
32'**Marcin Pigiel źle przyjmuje piłkę i aut dla przeciwników.
GOL!
31'**Konrad Gutowski poszedł lewą stroną, "nawinął" na zwód dwóch przeciwników. Strzelił po długim słupku z 17 metrów i bramkarz nie sięgnął piłki 0:1
30' Sędzia odgwizduje przerwę na uzupełnienie płynów. Minuta z
29' Gutowski uderza zlewej strony boiska, ale mocno niecelnie
28' Kolejny faul łodzian. Paulius wchodzi w nogi przeciwnika z tyłu
27' Zieleniecki dobrze ustawiony, blokuje strzał Niedojada
26' Kolejne dośrodkowanie katowiczan z lewej strony po rzucie wolnym. Jeden z zawodników Rozwoju na spalonym
25' Prawą stroną poszedł Robert Demjan. Dośrodkował,a na piłkę nabiegł Radosław Michalski i uderzył głową. Piłka minęła słupek bramki przeciwników kilka metrów po zewnętrznej stronie
24' Dośrodkowanie łapie Patry Wolański. Mroczkowski z linii bocznej pokazuje, by bramkarz grał szybciej. Wychodzimy z kontrą
23' Spalony dla Rozwoju. Wychodzą z akcją katowiczanie. Faulujemy 30 metrów od naszej bramki
22' Próba uderzenia. Z półobrotu w piłkę trafia Robert Demjan. Uderzenie blokują obrońcy
21' Świetna akcja Rozwoju lewą stroną. Do dośrodkowanej piłki dobiega Kamil Łączek. Uderza niecelnie z 23 metrów
20' Daniel Paszek prostymi zwodami przeszedł naszych dwóch obrońców
19' Kolejne niebezpieczne dośrodkowanie z prawej strony. Blokujemy
18' Kuliński dośrodkowuje na dłuższy słupek naszej bramki. Kamil Łączka zamyka wślizgiem. Piłka po uderzeniu leci wzdłuż bramki, kilkadziesiąt centymetrów od linii bramkowej.
Żółta kartka17' Kazimierowicz dostaje żółtą kartkę za przerwanie korzystnej akcji przeciwników. Faulowanym Tomasz Wróbel.
16'Wróbel centruje z lewej strony. Sylwestrzak wybija piłkę rzucając się szczupakiem
15'**Kazimierowicz uderza z 21 metrów. Piłkę lecącą po ziemi łapie Golik14' Niedojad dośrodkował niebezpiecznie z prawej strony boiska. Wybijamy na aut. 13' Gutowski lewą stroną próbował wedrzeć się w pole karne. W ostatniej chwili przejmują piłkę katowiczanie. 12' Widzewiacy taktycznie faulują w środkowej części boiska. Kończy się na słownej reprymendzie od sędziego
Żółta kartka
11' Ostre wejście wyprostowaną nogą w nogi Pauliusa. Żółta kartka dla Daniela Paszka10' Chwila przewagi Rozwoju Katowice. Najpierw próbowali przedrzeć się naszą lewą stroną, by chwilę później zaatakować lewą. Kolejny raz Gutowski wykazał się olbrzymim spokojem. 9' Widzewiacy faulują po raz kolejny. To juz piąty faul łodzian 8' Po stracie piłki z kontrą próbowali wyjść katowiczanie. Na nasze szczęście odbieramy piłkę jeszcze w środkowej części boiska 7' Okres walki w środkowej części boiska. Przerzucamy piłkę na lewą stronę i zamykamy rywali na ich części boiska. 6' Akcja Rozwoju naszą prawą stroną zakończona nieudanym wycofaniem na przedpole. Po chwili piłka w rękach Patryka Wolańskiego. 5' Budujemy atak pozycyjny ponownie. Gospodarze nie wychodzą zbyt wysoko. Walka w środkowej części boiska, Litwin zdecydowanie wchodzi nakładką i kolejny faul dla Rozwoju. 4' Lewą stroną urwał się Konrad Gutowski i mamy rzut rożny. Wysoka centra. Uderza Sylwestrzak głową, ale ponad metr nad poprzeczką. 3' Rozwój spokojnie od tyłu. Rafał Muliński na lewej stronie i tracą piłkę. Widzew z autu 2' Rzut wolny dla Rozwoju Katowice. Przegrywamy walkę o piłkę i kolejny rzut wolny dla katowiczan. 1'** Rozpoczynają widzewiacy. po stracie i odzyskaniu i krótkiej wymianie podań piłka trafia do Wolańskiego. Widzew buduje atak pozycyjny.

Widzew w Katowicach występuje w czerwonych strojach, natomiast gospodarze zagrają na biało.
Sędziowie spotkania Rozwój Katowice - Widzew Łódź

• Damian Sylwestrzak (główny)
  • Michał Hnatkiewicz 1. asystent
  • Łukasz Sobiło 2. asystent

Kontuzjowany widzewiak i rywal z udarem

W meczu z Rozwojem nie zagra Damian Paszliński, który został kontuzjowany w meczu z Olimpią Elbląg, a jego uraz jeszcze nie został zdiagnozowany do końca.

W drużynie Rozwoju Katowice nie zagra Marcin Kowalski. Piłkarz po piątkowym treningu zasłabł w samochodzie. Zdiagnozowano u niego niestety udar mózgu.

Widzew Łódź wystąpi w składzie:

Patryk Wolański - Marcin Pigiel, Sebastian Zieleniecki, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Kamiński, Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz, Simonas Paulius, Konrad Gutowski, Kacper Falon, Robert Demjan.
Rezerwowi: Maciej Humerski, Mikołaj Gibas, Marcel Pięczek, Michael Ameyaw, Marek Zuziak, Michał Miller, Daniel Świderski.

Rozwój Katowice

Spotkanie nie jest imprezą masową. Stadion w Katowicach jest w stanie pomieścić zaledwie 970 osób. Sektor gości pozostanie pusty.

Postacią łączącą kluby Rozwój Katowice i Widzew Łódź jest Marek Koniarek. Od 28 czerwca 2017 roku jest członkiem sztabu szkoleniowego Rozwoju Katowice. Kibicom łódzkiego Widzew nie trzeba go z pewnością przedstawiać. W sezonie 1995/1996 zdobył z Widzewem mistrzostwo Polski i został królem strzelców z dorobkiem 29 bramek. Łącznie w barwach łódzkiego klubu rozegrał 106 meczów i zdobył 65 bramek, (jest najlepszym strzelcem w dziejach Widzewa).

ROZWÓJ KATOWICE - WIDZEW ŁÓDŹ TRANSMISJA NA ŻYWO

Materiał oryginalny: Rozwój Katowice - Widzew Łódź na żywo. Relacja live z meczu wyjazdowego Widzewa Łódź. Widzew wygrywa 0:4 [28 lipca 2018] - Dziennik Łódzki