Rozrasta się sieć kanalizacyjna w gminie Rzgów

MR
Włodzimierz Kupisz
Właściciele domów przy ul. Warzywnej w Starowej Górze podłączają się do położonego w niej fragmentu sieci kanalizacyjnej.

W tym tygodniu m.in. na ul. Kuchennej, Szklarniowej, Kasztanowej i ul. Tunelowej sprawdzano, czy nowa instalacja działa prawidłowo. A kanalizacja została już położona na ul. Stropowej, Mieszka I, Mieszka II, Mieszka III, Zygmunta III Wazy, Podłogowej, Klonowej, Modrzewiowej, Szerokiej i Zagłoby. Roboty budowlane zakończono więc na piętnastu ulicach w tej miejscowości.

To część dużego przedsięwzięcia gminy Rzgów, jakim jest skanalizowanie Starowej Góry i Gadki Starej. Zakłada ono powstanie sieci kanalizacji podciśnieniowej o długości 14,1 km w dwudziestu trzech ulicach w tych miejscowościach. Zgodnie z założeniami ma się do niej podłączyć co najmniej 1700 osób – właścicieli domów, zakładów usługowych i firm. Inwestycja zostanie sfinalizowana w końcu września przyszłego roku.

Udało się sfinansować taką inwestycję dzięki przynależności gminy do Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny, za pośrednictwem którego otrzymała fundusze na pokrycie części kosztów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie wyniosło ponad 9,3 mln zł, a pełen koszt ponad 18 mln zł.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

j
jedzą z ziemi

po co w rzgowie kanaliza jak tam śmieci mieszkają i w rynsztoku się kumpuluja

Dodaj ogłoszenie