Rozpoczyna się remont drogi Zgierz - Aleksandrów

ei24
Rozpoczyna się remont drogi Zgierz - Aleksandrów
Rozpoczyna się remont drogi Zgierz - Aleksandrów ei24
Od czwartku kierowców czekają utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 71.

Od czwartku kierowców czekają utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 71. Na odcinku pomiędzy Zgierzem i Aleksandrowem rusza remont nawierzchni. Nie dało się tutaj zorganizować objazdów, wobec czego prace będą prowadzone na połówkach jezdni, a ruch ma odbywać się wahadłowo. Będą nim sterować sygnalizatory.

- Droga będzie remontowana na odcinku 5 km od granic Zgierza do końca ulicy Zgierskiej w Aleksandrowie - informuje łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Zostanie wzmocniona podbudowa, pojawi się nowa nawierzchnia, na niektórych odcinkach ułożone będą nowe chodniki.
Remont tego odcinka zostanie także powiązany z modernizacją ulicy Aleksandrowskiej w Zgierzu. Tu roboty drogowe prowadzić będzie miasto w porozumieniu z GDDKiA. Na razie modernizowany ma być odcinek od ul. Gołębiej do ul. Gałczyńskiego. W drugiej kolejności modernizacji doczeka się część ulicy Aleksandrowskiej od Gałczyńskiego do granic miasta. Przewidywana jest także przebudowa skrzyżowania Aleksandrowskiej z Gałczyńskiego. Docelowo będzie tu rondo, z którego w kierunku południowych wychodzić będzie utwardzona ulica Miroszewska. Ta ślepa dziś uliczka w planach ma być południową obwodnicą Zgierza, pozwalającą na dojazd do ul. Konstantynowskiej i dalej do drogi krajowej nr 1 w kierunku Łodzi. tekst i fot. (jaz)

Rozpoczyna się remont drogi Zgierz - Aleksandrów

Droga krajowa nr 71 otrzyma nową, mocniejszą nawierzchnię, ale szersza nie będzie.
Drogowcy twierdzą, że nie ma tu tak wielkiego natężenia ruchu, by trzeba poszerzać jezdnię.

Wideo

Dodaj ogłoszenie