Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczyna się głosowanie Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Każdy może wybrać 10 wniosków

Piotr Jach
Piotr Jach
Głosowanie trwa do 30 listopada (papierowo tylko do 16 listopada).
Głosowanie trwa do 30 listopada (papierowo tylko do 16 listopada). Piotr Jach
W piątek, 6 listopada, rozpoczyna się głosowanie w 8. edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego – na rok 2021. Do 16 listopada można oddać swój głos tradycyjnie – na papierowych formularzach, do 30 listopada potrwa głosowanie elektronicznie.

W tym roku głosy papierowe można oddawać tylko w pięciu punktach – w dawnych delegaturach Urzędu Miasta Łodzi oraz w Centrum Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami w pasażu im. Schillera. Formularze są dostępne na miejscu, można je również pobrać ze stron internetowych UMŁ (m.in. www.uml.lodz/bo), wypełnić w domu i wrzucić do urn w punktach głosowania.

– W związku z aktualną sytuacją epidemiczną zachęcamy jednak do głosowania przede wszystkim drogą elektroniczną. To znacznie bezpieczniejsze i szybsze – informuje Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej.

Zagłosować można łącznie na 10 projektów – 5 ponadosiedlowych, 5 osiedlowych (z najwyżej dwóch osiedli). Co istotne, nie ma możliwości głosowania „na raty”. Kto rozpocznie proces głosowania elektronicznego, musi od razu zagłosować na wszystkie zadania, które go interesują. Nie da się najpierw zagłosować na trzy, cztery, a potem – w innej sesji - wybrać jeszcze kilka innych. To jest niemożliwe. Głosować należy więc rozważnie.


Łodzianie złożyli 856 propozycji inwestycji do realizacji w 2021 r. Komisja ds. budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej w Łodzi dopuściła do głosowania 601. Wszystkie są do wglądu na stronie www.lodz.pl/bo, gdzie jest także link do głosowania elektronicznego.

Łódzki Budżet Obywatelski na 2021 r. wynosi 24 mln zł z podziałem: 19,4 mln zł na realizację projektów osiedlowych i 4,6 mln na projekty szersze, ogólnomiejskie. Wyniki głosowania poznamy jeszcze w tym roku.

Bieżącą edycję znów zdominowały wnioski o zakup książek, e-booków i audiobooków do miejskich bibliotek – takich propozycji jest najwięcej. Pojawiły się też kolejne projekty rozbudowy miejskiego monitoringu: na osiedlach Bałuty Doły, w parku nad Sokołówką, Kozinach i ul. Gdańskiej. Łodzianie pragną nadal inwestowania w zieleń, stąd m.in. projekty: wertykalnego zielonego ogrodu na bocznej ścianie kamienicy przy ul. 6 sierpnia, kontynuacji rewitalizacji Uroczyska Lublinek, nasadzeń drzew przy ul. Józefiaka i ul. Hipotecznej, powiększenia parku przy ul. Sędziowskiej i budowy nowego EkoParku na Złotnie. Sporo jest też wniosków o inwestycje w obszarach sportu i rekreacji.

Punkty składania głosów papierowych:
  • Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami, ul. Piotrkowska 110 (wejście od Pasażu Schillera),
  • Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, al. Politechniki 32,
  • Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, ul. Krzemieniecka 2 B,
  • Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, ul. Zachodnia 47,
  • Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, al. Piłsudskiego 100.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany