Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęło się zdalne nauczanie w klasach IV-VIII - jak pracowali łódzcy nauczyciele?

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Piotr Malesa w SP 26  prowadzi lekcje przyrody i WOS-u.
Piotr Malesa w SP 26 prowadzi lekcje przyrody i WOS-u. SP 26
W poniedziałek 26 października br. rozpoczęło się zdalne nauczanie w szkołach podstawowych dla klas IV-VIII. Zgodnie z decyzją rządu na razie ma ono trwać dwa tygodnie, czyli do 8 listopada. Jednak wiele zależy od tego, jak rozwinie się sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Klasy I-III natomiast uczą się stacjonarnie. Drugi tydzień zdalnej nauki rozpoczęli uczniowie w szkołach ponadpodstawowych. Łącznie w tej chwili 48 tysięcy uczniów łódzkich szkół musi uczyć się w domach. Większość miejskich placówek korzysta z możliwości pakietu Office 365 i organizuje lekcje online w aplikacji Teams.

Większość lekcji prowadzona jest online.
- Bardzo się z tego cieszę, bo wiosną moja córka miała tylko zadawane prace, żadne zajęcia nie toczyły się online – mówi mama uczennicy VII klasy. – Teraz uczestniczy w nich na żywo. To znacznie lepsze w tej sytuacji.
Nauczyciele mają możliwość prowadzenia lekcji zdalnie ze szkolnych pracowni albo z domu.

- U nas mniej więcej połowa nauczycieli zdecydowała się na tę drugą opcję – mówi Natalia Pacocha, wicedyrektor SP 26 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. - Wypożyczyliśmy też 11 laptopów dzieciom, które ich potrzebowały. Ustaliliśmy, że lekcje online będą trwać 30 minut, a 15 minut – praca własna dzieci z podręcznikiem czy zeszytem ćwiczeń.

- Łączę się z klasami przez aplikację Teams – opowiada Kamil Dyjankiewicz, rusycysta w SP 29 i XLVII LO. – Udostępniam uczniom przygotowane prezentacje, ćwiczymy czytanie, mówienie, rozumienie ze słuchu. To nie to samo, co w bezpośrednim kontakcie, ale ma swoje dobre strony – np. mniej interakcji między dziećmi, wydaje mi się, że lepiej słuchają.

Generalnie pierwszego dnia nauki zdalnej większych problemów nie zgłaszano. Nie dało się uniknąć drobnych kłopotów technicznych. A to ktoś zgubił lub zapomniał hasła do logowania, a to nie włączył mikrofonu. Większość z nich udało się od ręki rozwiązać.
W godzinach porannych część osób napotkała też problemy z logowaniem się do dziennika elektronicznego „Librus". Jednak okazały się one krótkotrwałe.

Badania pokazują, że pandemia ma dobry wpływ na naszą dietę, ale zły na psychikę i sen:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany