Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczął się remont ul. Lipowej, przy której wreszcie mają pojawić się lipy

Piotr Jach
Piotr Jach
Od sfrezowania starej nawierzchni rozpoczął się remont ul. Lipowej.
Od sfrezowania starej nawierzchni rozpoczął się remont ul. Lipowej. Materiały prasowe
Rozpoczyna się realizacja kolejnego etapu projektu programu „Zielone Polesie” – remont ul. Lipowej, która zostanie przebudowana na odcinku od ul. Zielonej do ul. Więckowskiego.

Jeszcze przed weekendem wykonawca remontu usunął stamtąd wierzchnią warstwę asfaltu i przystąpił do demontażu skrytej pod nią dawnej nawierzchni kamiennej.

– W dalszej kolejności wykonane zostaną prace ziemne: porządkowanie sieci, remont kanalizacji i budowa kanału technologicznego. Dopiero potem przystąpimy do budowy nowej drogi – informuje Monika Wojtalik, kierownik budowy z firmy Kral.

Przebudowana ul. Lipowa zyska jezdnię z betonowej kostki w kolorze piaskowo-beżowym. Jej brzegi i wjazdy do posesji wyłożone zostaną kostkami z granitu, podobnie jak 45 miejsc parkingowych dla aut wytyczonych prostopadle do jezdni. Wąskie obecnie chodniki zostaną poszerzone, co stworzy przestrzeń dla pieszych. Na ulicy zamontowane zostanie nowe oświetlenie, a w wyznaczonych miejscach stanie mała architektura: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery.

Zasadniczym elementem zmian „Zielonego Polesia” ma być zieleń, której dotychczas tam brakowało. Ma to się diametralnie zmienić.
– Obecnie na tej części ul. Lipowej nie rośnie ani jedno drzewo. Zasadzimy ich tam 17: 15 lip drobnolistnych i 2 klony polne. Wszystkie mają mieć ponad 5 metrów wysokości, a ich uzupełnieniem będzie niska zieleń w postaci krzewów, bylin i traw. W zieleńcach planujemy berberysy, krzewuszka, liliowice i miskant chiński. Tak, aby Polesie stało się faktycznie „Zielonym Polesiem” – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi.

Staranne przygotowanie tej inwestycji ma zapobiec przykrym niespodziankom, które zdarzały się podczas remontów innych ulic Polesia, znacznie przeciągając terminy robót. Rozpoczęta przebudowa odcinka ul. Lipowej ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany