Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Rozmowy o seksie. Mam kłopoty z erekcją, co mi pomoże?

(ei24)
Na pytania Czytelników - odpowiada lekarz seksuolog - Aleksandra Robacha. Na pytania do seksuologa czekamy pod adresem: seksuolog@express.lodz.pl.

Czy depilacja miejsc intymnych to dzisiaj już standard czy jednak ciągle wyjątek, a może zwykła fanaberia?

Rzeczywiście, ostatnie lata przyniosły modę na bezwłose ciało, zarówno kobiece, jak i męskie. Moda ta objęła też okolice intymne. Istnieje wiele salonów specjalizujących się w świadczeniu usług w tym zakresie. Jednak tak, jak to z modą bywa, ulega ona zmianie. Aktualnym „wzorcem” mężczyzny jest drwal (stąd tylu brodaczy na ulicach naszych miast). To samo tyczy innych części ciała. I tak jak jeszcze kilka lat temu „należało” być wydepilowanym od stóp do głów, tak obecnie modne zaczyna być owłosienie pod pachami. Co więcej bywa ono farbowane na przedziwne kolory. I tak, jak to w życiu bywa, każdemu pasuje coś innego. Różne rzeczy podobają się różnym osobom. Każdy z nas ma prawo wyrażania siebie w rozmaity sposób. Są tylko zasady nadrzędne: bezpieczeństwo i nieczynienie krzywdy drugiemu człowiekowi oraz nieprzekraczanie granic prawnych. Zasady te nie dotyczą, jak się wydaje, decyzji o depilacji różnych części naszego ciała. Wybór należy do nas samych.

Jakie witaminy i minerały wspomagają męską potencję? Mam ostatnio kłopoty z erekcją, może mi to pomoże?

Niestety, zażywanie preparatów witaminowych czy mineralnych, najprawdopodobniej nie poprawi sytuacji. Zaburzenia erekcji nie są bowiem objawem ich niedoboru. Najczęstszą przyczyną kłopotów ze wzwodem jest stres lub stany chorobowe związane z układem tętniczym, hormonalnym czy nerwowym. Z tego powodu sugeruję konsultację z lekarzem specjalistą seksuologiem, który rozpozna konkretne podłoże dysfunkcji i zaproponuje skuteczne leczenie.

Oczywiście odpowiednia dieta i zdrowy tryb życia ma znaczenie w utrzymywaniu zdrowia seksualnego. Niedobory witamin (zwłaszcza z grupy B), cynku czy białka mogą przyczyniać się do osłabienia sił witalnych, ale nie jest to prosty związek przyczynowo - skutkowy.

Czy seksuolodzy przyjmują tylko w przychodniach państwowych czy też mają gabinety prywatne? Ile kosztuje wizyta?

Zarówno lekarze specjaliści seksuolodzy jak i psycholodzy, certyfikowani seksuolodzy kliniczni najczęściej przyjmują tylko w gabinetach prywatnych.

Wynika to z sytuacji w naszym systemie organizacji opieki zdrowotnej, który traktuje takie usługi zdrowotne jako ponadstandardowe. W Polsce są tylko dwie poradnie świadczące usługi medyczne z zakresu seksuologii: w Łodzi i w Warszawie. Dodatkowo, lekarzy tej specjalności, jest w Polsce tylko około dwustu.

Jak widać dostępność do specjalistów jest w naszym kraju mocno ograniczona. Co do ceny za wizytę, to jest ona na pewno zróżnicowana. Niestety nie umiem podać konkretów w tej kwestii.

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

S
Szymon

Moim zdaniem nie ma lepszego środka na pozbycie się problemów z erekcją jak zastosowanie

T
Tomasz

W moim przypadku po tym jak zastosowałem IQman to wreszcie udało mi się pokonać problemy z erekcją.

J
Jarek

Jak dla mnie to IQman spisał się znakomicie. Wreszcie sukces i moegę się normalnie kochać, bez obaw ze mi coś nie wyjdzie.

J
Jan

Moim zdaniem nie ma pewniejszego środka na poprawienie erekcji jak IQman.

m
marek

mi pomogła Maxigra Go. idź do lekarza rodzinnego, porozmawiaj z nim o tym, spytaj o Maxigrę Go. Mi właśnie lekarz rodzinny ją przepisał.

G
Gość

Również polecam ten portal. Za jego pośrednictwem kupiłem tabletki na potencję Eron Plus. I to był strzał w 10!!! Moje erekcje są o wiele dłuższe, a partnerka jest z tego powodu bardzo zadowolona :)

o
ontario

trzeba z tym walczyć i nie poddawać się. raz może się zdarzyć, jakieś stresy, małe problemy zdrowotne. ale jak sie będzie powtarzało to warto odwiedzić lekarza specjalistę, żeby ocenił czemu tak nasz organizm się zachowuje! Mnie lekarz zalecił erekton fast, pomógł mi i nie mam teraz problemów.

d
dr. sambor

poru,chaj , to łeb ci opadnie .

!

Taką pulchną, cycatą!
Co robić?

Dodaj ogłoszenie