Rowerem po ul. Nawrockiego - powstaje nowa droga rowerowa i chodnik ZDJĘCIA

Anna Odrowska
Anna Odrowska
Zaktualizowano 
Przy ul. Nawrockiego w Pabianicach, szczególnie piesi, muszą borykać się z utrudnieniami.

Na odcinku ul. Nawrockiego od ul. 20 Stycznia do ul. Warszawskiej budowana jest właśnie droga rowerowa oraz chodnik. Z fragmentu ulicy Nawrockiego od ul. 20 Stycznia do ul. Piotra Skargi (po stronie przychodni) zdjęto stary chodnik, a po drugiej stronie zajęto pobocze. Na odcinku ul. Nawrockiego od ul. Piotra Skargi do ul. Warszawskiej po stronie szkoły układany jest już nowy chodnik, zaś po przeciwnej stronie piesi bez problemu mogą przejść - stary trotuar jeszcze jest. Zdarza się, że zniecierpliwieni mieszkańcy omijają rozkopany chodnik przy ul. Nawrockiego i idą ulicą, co jest bardzo niebezpieczne.

- Wyszłam z przychodni, bo byłam u lekarza i chciałam wrócić do domu. Nie wiedziałam jak ominąć rozkopany chodnik, więc szłam przez te wykopy - denerwuje się pabianiczanka.

Kierowcy też mają problem - jadąc ul. Nawrockiego od ul. Warszawskiej do ul. Piotra Skargi, robotnicy zajęli część pasa. Trzeba się tutaj liczyć z okresowymi zwężeniami.

Zgodnie z planem na odcinku ul. Nawrockiego od ul. 20 Stycznia do ul. Piotra Skargi będzie chodnik, a po drugiej stronie asfaltowa droga rowerowa i chodnik. Na kolejnym fragmencie po jednej stronie powstanie chodnik, a po drugiej ciąg pieszo - rowerowy. Będą też nowe nasadzenia, zieleńce oraz przebudowane zostaną zjazdy. Wykonawcą jest firma z Łodzi. Koszt to ponad 700 tys. zł.
Ta inwestycja to kontynuacja projektu, który zrealizowano w ubiegłym roku. Wtedy przy ul. Nawrockiego powstała asfaltowa droga rowerowa i chodnik na odcinku od ul. Brackiej do ul. 20 Stycznia (po stronie parkingu i kawiarni). Nowa ścieżka dla rowerzystów połączyła się z istniejącą już drogą rowerową przy ul. Grota Roweckiego. Po stronie wieżowców wybudowano nowy chodnik. Za realizację odpowiada starostwo.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie