Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Rondo zamiast skrzyżowania na Polesiu

ao
Po przebudowie zamiast skrzyżowania będzie rondo.
Po przebudowie zamiast skrzyżowania będzie rondo. ZDiT
Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Konstantynowskiej i Juszczakiewicza. Powstanie tam bezpieczne rondo turbionowe (tory jazdy nie przecinają się), które ułatwi jadącym z Retkinii skręt w ul. Konstantynowską (teraz jest ona drogą z pierwszeństwem przejazdu).

Remont skrzyżowania ul. Juszczakiewicza i ul. Konstantynowskiej

- Przed wjazdem na skrzyżowanie jezdnia rozbita zostanie na dwa pasy ruchu. Strzałki pokażą kierowcom kierunek jazdy - mówi Piotr Grabowski ze ZDiT-u.

Prace mają być realizowane razem z Łódzką Spółką Infrastrukturalną, która wybuduje magistralę wodociągową. Zakres prac obejmuje także przebudowę sieci teletechnicznej oraz budowę chodnika na fragmencie ul. Konstantynowskiej i wzdłuż ul. Juszczakiewicza aż do ul. Kusocińskiego.

- W czasie prac mogą wystąpić czasowe zawężenia jezdni i utrudnienia dla kierowców - zapowiada Grzegorz Nita, dyrektor ZDiT. - Ale nie ma jeszcze organizacji ruchu. Tramwaje będą kursować. Piesi doczekają się także przejść przez obie ulice. Na środku ronda powstanie zielona wyspa. Urzędnicy na razie nie chcą mówić o terminach, ale wiadomo, że rondo ma być gotowe do końca listopada. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w wakacje.

Wideo

Komentarze 30

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kawałek dalej

A ktoś wie w jakim celu u wylotu Krańcowej wybudowano kawałek chodnika znikąd do nikąd?

z
zenek

nic to nie zmieni skoro większość jedzie prosto to ci z juszczakiewicza będą nadal stali bo według obrazka i tak wyjeżdża się na podporządkowaną drogę.

Sorry jedynie zmieni się skręt w juszczakiewicza od centrum w lewo bo będzie skręt łatwiejszy

m
miastowy

to nie ma znaczenia skąd pochodzisz tylko jakie brednie wypisujesz, chyba sam masz łepek, o taki taki malutki :-)

r
rafauen

Powinni tak samo przebudować skrzyżowanie ulic Krakowskiej, Złotno i Siewnej, bo obecnie jest makabrycznie.

R
Radek

Bardzo dobre rozwiązanie, piszę tu o rondzie turbinowym. Rzeczywiście na teofilowie działa bez zarzutu. Jeszcze tylko zrobiłbym takie samo na skrzyżowaniu Traktorowej/Rąbieńskiej. Nie ma w tej chwili miejsca na nie, ale może da się coś wykupić i może trochę przesunąć i się zmieści. "Drodzy" rządzący pomyślcie o tym.

S
SoA

Daj spokój kansas-EPA, mają łebki dwa skrzyżowania u siebie (z którymi ledwie sobie radzą) to się boją ronda.

k
kto

karze ci się pchać w godzinach szczytu na drogę wojewódzką gdzie jest większy ruch niż na zwykłej ulicy można pojechać inną ulicą zresztą jak pisze wyżej z innych uliczek dają rade a z tej nie możecie sobie dać rady z wyjechaniem albo wjechaniem to albo jesteście ciamajdami albo kierowcy jadący Konstantynowską przepuszczają kierowców tylko przy innych ulicach a tu nie chcą......

... i precyzji trochę.

Czy stwierdzenie "bezpieczne rondo turbionowe (tory jazdy nie przecinają się)" jest na pewno prawdziwe i precyzyjne? Po co w takim razie te znaki P-13, skoro jak twierdzi autor, "tory jazdy nie przecinają się"?

R
Retkiniak

Mam pomysł na tych plujących jadem w ten sposób, czyli głównie EPA, którym się nie chce siedzieć w swym kansasie 24h na dobę. Od dzisiaj wszyscy my, którzy skręcają w lewo (od Centrum) w Juszczakiewicza, przepuszczajmy wszystkich skręcających w kierunku kansasa zanim sami pojedziemy dalej. Jak sobie kansas-EPA postoi w koreczku, to sami w końcu zapragną ronda.

i
inny

Wiesz jak trudno wyjechać w godzinach szczytu z tej ulicy w lewo w konstantynowską???? nawet przy kauflandzie zrobili światła dla tych co wyjezdzaja od strony domków.

Aga

Od kiedy światła są tańsze od ronda? Rondo to najbezpieczniejsze skrzyżowanie, jeżdżę z Teofilowa i zapewniam,że z rondami bezpieczniej.Światła się popsują i niektórzy kierowcy mają już problemy z pierwszeństwem.A tak przy okazji,proszę przy zjeździe z ronda włączać kierunek.Pozdrawiam wszystkich kierowców.

*

przy miało być

j
jakoś

z innych uliczek perzy Konstantynowskiej gdzie są domki a dalej zakłady pracy i ludzie też wyjeżdżają na Konstantynowską albo z Konstantynowskiej w te ulice nie narzekają że nie mogą przejechać tylko ciamajdy z Retkini mają problemy na Juszczakiewicza

b
bez sensu szkoda kasy

bo po 1.Juszczakiewicza to ulica bez zabudowań a ludzie tylko sobie drogę nią skracają
po 2.Nie mają kasy od lat żeby wyremontować torowisko na Konstantynowskiej ale na ronda mają....
po 3.Ułatwianiem jazdy kierowcą po przez przebudowywanie skrzyżowań nigdy ich nie nauczy żeby ustąpili innemu kierowcy żeby mógł np.skręcić w boczną uliczkę....

G
Gorbi

super takie ronda - na Traktorowa/Rojna działa bez zarzutu.

Dodaj ogłoszenie