MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rondo w Głuchowie w gminie Tuszyn już wybudowane

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
UM Tuszyn
Nowe rondo w Głuchowie w gminie Tuszyn jest prawie gotowe. Chociaż termin zakończenia budowy według umowy podpisanej między łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a wykonawcą przypada 15 listopada 2020 roku, to kierowcy już korzystają z nowego układu drogowego.

Nie będą już wprowadzane tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Drogowcom pozostała jeszcze rozbiórka starego wlotu drogi powiatowej od strony Grabicy, który został przesunięty nieco na południe i włączony do nowego ronda.

Nowe skrzyżowanie powstało na drodze krajowej nr 12, u zbiegu z drogą powiatową nr 2930E w kierunku Grabicy. Inwestycja objęła poprowadzenie nowych jezdni, m.in. odcinka drogi gminnej (ul. Gołygowskiej), ułożenie chodnika i ścieżki rowerowej, budowę i przebudowę zjazdów, odwodnienia - rowów drogowych, przepustów, zainstalowanie nowej sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego, posadzenie drzew i krzewów.

Przebudowa tego miejsca poprawiła komfort kierowców wyjeżdżających z podporządkowanej drogi powiatowej. Dzięki nowemu skrzyżowaniu, dojazd do pobliskiej strefy aktywności inwestycyjnej stał się dogodniejszy. Wcześniej kierowcy jechali w kierunku Srocka, zawracali i docierali do strefy, która ma własne drogi wewnętrzne.

Przebudowa może wręcz przyspieszyć rozwój tego terenu, położonego w rejonie węzła Tuszyn autostrady A1, doktórej dojazd był dotychczas utrudniony. Lepiej skomunikuje z nią drogi krajowe nr 12 i 91.

Obecnie w strefie działa firma Zalando, która wybudowała tu centrum logistyczne. W planach są kolejne inwestycje. Koszt budowy to blisko 9,5 mln zł, które pokryje budżet państwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany