ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Rodzice, bądźcie czujni! Choking game - kolejna śmiertelnie...

online

2018-05-14 19:35

2018-05-31 22:47

3 Komentarze
Dodaj komentarz

Rodzice, bądźcie czujni! Choking game - kolejna śmiertelnie niebezpieczna "zabawa" nastolatków

online

2018-05-14 19:35

Choking game, czyli zabawa w podduszanie była popularna wśród nastolatków w USA już kilkanaście lat temu. W ostatnich tygodniach amerykańskie media przypomniały o tragicznych skutkach tej "zabawy". Nie wiadomo, czy moda na choking game przyjdzie do Polski, ale lepiej wiedzieć, o co w niej chodzi. Na czym polega choking game i dlaczego przed nią przestrzegamy? Rodzice, przeczytajcie koniecznie!
Choking game na czym polega co to Choking game na czym polega co to

Choking game to śmiertelnie niebezpieczna gra. Rodzicu, ostrzeż swoje dzieci! (© pixabay.com)

choking game - na czym polega?


Choking game to w wolnym tłumaczeniu zabawa w podduszanie. Polega na celowym odcinaniu sobie dopływu tlenu do organizmu na różne sposoby. Nastolatkowie obwiązują sobie szyję przeróżnymi przedmiotami: sznurówkami, paskami, linami, a także przykładają do ust worki foliowe lub poduszki. Niektórzy robią to nawet gołymi rękoma! Takie działanie może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w mózgu, a nawet do śmierci.


Przeczytaj także: Deodorant challenge - nowa niebezpieczna zabawa nastolatków?

choking game - co to?


Po co w ogóle nastolatkowie próbują tej gry? Ich celem jest osiągnięcie chwilowego stanu euforii i chwilowej utraty świadomości, która jest skutkiem odcięcia dopływu tlenu do mózgu. Niestety, ta "zabawa" bardzo łatwo może skończyć się tragicznie. W kulminacyjnym momencie nastolatek nie jest już bowiem w stanie przywrócić sobie dopływu tlenu, doprowadzając tym samym do śmierci. Człowiek nie jest w stanie w sposób kontrolowany pozbawić swojego mózgu tlenu tak, by nie narażać się na utratę życia lub zdrowia. Dlatego tak ważne jest, by rodzice uświadomili swoim dzieciom, że choking game to śmiertelnie niebezpieczna gra!

Zobacz także: Niebezpieczna zabawa nastolatków: gra Niebieski Wieloryb


Zobacz: Policja o niebezpiecznej grze Niebieski Wielorybchoking game - zabawa w podduszanie


Choking game już od kilkunastu lat zbiera śmiertelne żniwo w Stanach Zjednoczonych. Z danych "The Time" wynika, że tylko w latach 1995 - 2007 z powodu choking game zmarło w USA 82 dzieci w wieku między 6 a 19 lat. Nowszych dokładnych danych na ten temat nie ma, jednak można tylko przypuszczać, że w dobie mediów społecznościowych i internetu, gra rozprzestrzeniała się szybko i jeszcze bardziej zyskiwała na popularności.

Ku przestrodze dla młodzieży powstał nawet film fabularny, poruszający tę tematykę. The Choking Game - Zabawa w duszenie miał swoją premierę 26 lipca 2014 roku. Zobaczcie trailer tego filmu:Komentarze

(3)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Za

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Moich (gość)  •

Czasów była zabawa w kręcenie wora.

odpowiedzi (0)

skomentuj

..niech się POdduszają!!!

+7 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ch@j z nimi! (gość)  •a je!!!

skomentuj

Ty baranie

+1 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mietek (gość)  •

Ty pisowski głąbie!

odpowiedzi (0)

skomentuj