Robert Lewandowski chwalony przez media. Polak bije kolejne rekordy

Tomasz Dębek
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski AP/Associated Press/East News
W środowym meczu Pucharu Niemiec z Hoffemheim (4:3) Robert Lewandowski strzelił dwa gole. Niemieckie media rozpływają się w zachwytach nad napastnikiem Bayernu. Polak został też najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii rozgrywek.

Robert Lewandowski nadal imponuje formą. W środowym spotkaniu z TSG Hoffenheim Polaka nie zatrzymał nieuznany przez sędziów gol na początku meczu. W 36. minucie "Lewy" zdobył kolejną bramkę, już prawidłową. Wykorzystał nieporozumienie (a nawet zderzenie) bramkarza z obrońcą rywali i spokojnie skierował piłkę do pustej bramki. Na tablicy wyników było wówczas 3:1. Prowadzenie Bayernu Lewandowski podwyższył w 80 minucie po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha.

Chwilę później 31-letni kapitan reprezentacji Polski opuścił murawę (wszedł za niego młody Joshua Zirkzee). Bez Polaka Bayern stracił dwie bramki, w 82 minucie i doliczonym czasie gry. Mimo tego to Bawarczycy po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Pucharu Niemiec.

"Lewego" po meczu chwalą niemieckie media. "Maszyna się nie zatrzymuje. To jego 34. i 35. gol w 29. meczu o stawkę w tym sezonie" - zauważa Abendzeitung. Dziennik ocenił grę Polaka na "2" (w skali 1-6, gdzie "1" = klasa światowa, a 6 - występ poniżej krytyki). Wyższą notę ("1") wystawiono tylko Thomasowi Muellerowi, który zaliczył gola i asystę.

Również Tageszeitung zaznaczał, że Mueller i Lewandowski walczyli o miano najlepszego zawodnika meczu. Dziennikarze pogodzili kolegów z drużyny, obu wystawiając najwyższe noty. Sport.de ocenił grę naszego rodaka na "1,5", a Goal.com na "2". "W takiej formie nawet bramka anulowana przez VAR nie była dla niego problemem" - podsumowano.

Lewandowski przy okazji środowego meczu pobił też kolejny rekord. Został samodzielnym liderem strzeleckiej klasyfikacji wszech czasów Pucharu Niemiec wśród obcokrajowców. Wyprzedził Claudio Pizarro, Hannesa Loehre (po 34 gole) i Dietera Muellera (35). Z 36 bramkami wyprzedza go już tylko legendarny Gerd Mueller (75 trafień).