Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Rio de Janeiro. Skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie zatwierdzony! [AKTUALIZACJA]

Artur Gac
Artur Gac
brak
240 sportowców będzie liczyła polska reprezentacja na rozpoczynające się za 22 dni igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. O medale dla biało-czerwonych powalczy 100 kobiet i 140 mężczyzn. Z zawodnikami będzie współpracowało łącznie 200 osób.

Ogłoszenie składu reprezentacji Polski na XXXI Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, które odbędą się w dniach 5-21 sierpnia, było najważniejszym punktem posiedzenia zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, któremu przewodniczył prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

Gościem honorowym obrad w Centrum Olimpijskim w Warszawie był Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Skład reprezentacji Polski na IO 2016:
Badminton: Adam Cwalina, Adrian Dziółko, Robert Mateusiak, Przemysław Wacha, Nadieżda Zięba.

Boks: Tomasz Jabłoński, Igor Jakubowski.

Gimnastyka sportowa: Katarzyna Jurkowska-Kowalska.

Jeździectwo: Paweł Spisak.

Judo: Katarzyna Kłys, Arleta Podolak, Daria Pogorzelec, Maciej Sarnecki.

Kajakarstwo: Grzegorz Hedwig, Maciej Okręglak, Natalia Pacierpnik, Marcin Pochwała, Piotr Szczepański, Edyta Dzieniszewska, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, Paweł Kaczmarek, Tomasz Kaczor, Michał Kudła.

Kolarstwo: Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta, Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska, Małgorzata Wojtyra, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki, Damian Zieliński, Kamil Kuczyński, Katarzyna Pawłowska, Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz.

Lekkoatletyka: Emilia Ankiewicz, Maria Andrejczyk, Rafał Augustyn, Iga Baumgart, Sylwester Bednarek, Adrian Błocki, Konrad Bukowiecki, Paulina Buziak, Angelika Cichocka, Damian Czykier, Martyna Dąbrowska, Patryk Dobek, Agnieszka Dygacz, Sofia Ennaoui, Paweł Fajdek, Rafał Fedaczyński, Joanna Fiodorow, Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław), Żaneta Glanc, Łukasz Grzeszczuk, Paulina Guba, Michał Haratyk, Karol Hoffmann, Anna Jagaciak-Michalska, Jakub Jelonek, Joanna Jóźwik, Anna Kiełbasińska, Karolina Kołeczek, Klaudia Konopko, Malwina Kopron, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska, Artur Kozłowski, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław), Marcin Krukowski, Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław), Adam Kszczot, Iwona Lewandowska, Marcin Lewandowski, Kamila Lićwinko, Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław), Piotr Lisek, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław), Wojciech Nowicki, Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Michał Pietrzak, Marika Popowicz-Drapała, Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław), Yared Shegumo, Robert Sobera (AZS AWF Wrocław), Katarzyna Sokólska, Monika Stefanowicz, Ewa Swoboda, Henryk Szost, Agnieszka Szwarnóg, Justyna Święty, Wojciech Theiner, Karolina Tymińska, Robert Urbanek, Danuta Urbanik, Paweł Wiesiołek, Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Patrycja Wyciszkiewicz, Karol Zalewski, Krystian Zalewski.

Łucznictwo: Karina Lipiarska-Pałka.

Pięciobój nowoczesny: Anna Maliszewska, Oktawia Nowacka, Szymon Staśkiewicz.

Siatkówka halowa: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek, Karol Kłod, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski.

Siatkówka plażowa: Monika Brzostek, Kinga Kołosińska, Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak.

Pływanie: Katarzyna Baranowska, Konrad Czerniak, Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław), Paweł Juraszek (Dziewiątka Dzierżoniów), Radosław Kawęcki, Kacper Klich (Śląsk Wrocław), Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Tomasz Polewka, Mateusz Sawrymowicz, Marcin Stolarski, Diana Sokołowska, Jan Świtkowski, Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), Aleksandra Urbańczyk, Paweł Werner (Juvenia Wrocław), Katarzyna Wilk, Wojciech Wojdak, Filip Wypych, Filip Zaborowski, Joanna Zachoszcz.

Podnoszenie ciężarów: Bartłomiej Bonk, Arkadiusz Michalski, Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński, Patrycja Piechowiak.

Strzelectwo sportowe: Sylwia Bogacka, Klaudia Breś, Piotr Daniluk, Aleksandra Jarmolińska, Agnieszka Nagay.

Szermierka: Hanna Łyczbińska, Bogna Jóźwiak, Małgorzata Kozaczuk, Aleksandra Socha, Marta Puda.

Taekwondo: Piotr Paziński, Karol Robak.

Tenis: Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot (KKT Wrocław), Marcin Matkowski.

Tenis stołowy: Katarzyna Grzybowska-Franc, Li Qian, Natalia Partyka, Kinga Stefańska, Jakub Dyjas, Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Patryk Zatówka.

Triathlon: Agnieszka Jerzyk.

Wioślarstwo: Krystian Aranowski, Mateusz Biskup, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Wiktor Chabel, Monika Ciaciuch, Weronika Deresz, Joanna Dorociak, Robert Fuchs, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Miłosz Jankowski, Piotr Juszczak, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Natalia Madaj, Artur Mikołajczewski, Dariusz Radosz, Zbigniew Schodowski, Maria Springwald, Michał Szpakowski, Daniel Trojanowski, Natan Węgrzycki-Szymczyk, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Mirosław Ziętarski, Sylwia Lewandowska, Dawid Grabowski.

Zapasy: Katarzyna Krawczyk, Iwona Matkowska, Monika Michalik, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Radosław Baran, Robert Baran, Zbigniew Baranowski, Magomedmurad Gadżijew.

Żeglarstwo: Małgorzata Białecka, Irmina Mrózek-Gliszczynska, Paweł Kołodziński, Piotr Myszka, Łukasz Przybytek, Agnieszka Skrzypulec, Kacper Ziemiński (na czas).

W środę (20 lipca) poznamy ostateczną kadrę piłkarzy ręcznych.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Wideo

Materiał oryginalny: Rio de Janeiro. Skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie zatwierdzony! [AKTUALIZACJA] - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie