Rezerwowy Pafka. Kibice na mundialu wypromowali Łódź

Rezerwowy Pafka
Bum! Bum! Bum! Biję się we własne piersi, bo zwątpiłem.

Widząc, co się dzieje w Łodzi przed młodzieżowym mundialem, myślałem, że będzie chaos komunikacyjny i organizacyjna klapa. W mieście mistrzostw świata do lat 20 jakoś specjalnie nie widać, ale nie ma zatoru komunikacyjnego, lokalny sport funkcjonuje w miarę normalnie.
A mundial okazał się strzałem w dziesiątkę, wyjątkową promocją Łodzi. Wszystko za sprawą kibiców zapełniających trybuny stadionu przy al. Piłsudskiego. Mówi się o nich wszędzie tam, gdzie ludzie interesują się mistrzostwami.
Oni tworzą wyjątkową atmosferę, podnosząc jakość wykreowanego trochą na siłę widowiska (wszak to tylko mistrzostwa mniej i bardziej zdolnych futbolowych dzieciaków). Fani na trybunach mundialu dają taką malutką nadzieję na to, że może nadejdą lepsze czasy i na meczach piłkarskich będzie wesoło, kolorowo, wciągającą, bez nienawiści i agresji.
Mundial nagle stał się ważnym wydarzeniem dla ludzi w Polsce. Mecz Polski z Senegalem okazał się większym telewizyjnym hitem niż finał Ligi Europy.
Oba wydarzenia konkurowały ze sobą mniej więcej w tym samym czasie antenowym. Mecz z Senegalem na antenie „Jedynki" oglądało ponad trzy miliony widzów.
Dla porównania - finał Ligi Europy oglądał niecały milion osób. Wcześniejszy pojedynek Polski z Thaiti przyciągnął przed ekrany 2,5 milionową widownię. Ludzie łakną imprezy topowej rangi i dobrej zabawy i to wszystko dostali w Łodzi.

"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)

Wideo

Komentarze 28

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-03T10:47:06 02:00, Gość:

przynajmniej białe parówki które jak szczurki gdzieś tam po kryjomu incognito pojawiły się na naszym obiekcie mogły nerwowo obgryzać paznokcie, jak? co? nie możliwe. Mecz w Gdyni pokazał że to jednak na Widzewie dzieje się magia. A tak przy okazji dlaczego ta "banda " nie pojawiła się oficjalnie na meczu? za niska ranga?

2019-06-03T13:32:44 02:00, Zabawny jesteś:

Haha na waszym obiekcie jsk se kupicue będxie wasz puki co jest MIASTA!

2019-06-03T13:57:53 02:00, Gość:

A teraz z hebrajskiego na POLSKI.

widzewiacy po Polsku nie kumają

Ł
Łódź
2019-06-03T19:35:39 02:00, 1908:

N tak prasa w Dubaju i Argentynie się rozpisuje. Boca i River są pod takim wrażeniem że rozwiązali swoje młyny. W Anglii nie ma już klubu kibica i śpiewania bo Widzew pokazał taka klasę. A konserwatorium w Moskwie zatrudni widzewskich chorzystow zwłaszcza że w tych kręgach lubi się chłopców. Mitoman. Ładnie się pokazaliscie ale mnie wielkości macie

Jeszcze trochę i zaczną klaskać u Rubika hahaha??????

Ł
Łódź się wstydzi

Znowu mecze im się pomyliły teraz Senegal - Nigeria

Ciężko im zrozumieć że to nie widzew gra że to mundial jest a nie marna druga liga!

G
Gość

Mały czerwony klubik jak i jego kibice ,którzy śpiewają na reprezentacji widzewskie śpiewki , jak na wsi ! Szkoda gadać. Mieli, mają i będą mieli kompleksy... taki to klubik.

1908

N tak prasa w Dubaju i Argentynie się rozpisuje. Boca i River są pod takim wrażeniem że rozwiązali swoje młyny. W Anglii nie ma już klubu kibica i śpiewania bo Widzew pokazał taka klasę. A konserwatorium w Moskwie zatrudni widzewskich chorzystow zwłaszcza że w tych kręgach lubi się chłopców. Mitoman. Ładnie się pokazaliscie ale mnie wielkości macie

O
Obserwator
2019-06-03T15:30:42 02:00, Gość:

Biedne białe misie nie mogą zdzierżyć że po raz kolejny mimo tego że miasto robi wszystko by zgnoić Widzew, że prasa łódzka robi wszystko by przedstawić nas w złym świetle, kibice z Piłsudskiego znowu są na ustach wszystkich i to dzięki nim Łódź będzie pozytywnie kojarzona na świecie. Pamiętajcie możecie mieć stadion ze złotymi klamkami, ale to ludzie tworzą klimat. Może być i blacha falista, ale to my jesteśmy marką i wizytówką miasta Łodzi!!!!

...Ci sami ludzie którzy rozbierali swoich zawodników z koszulek po braku awansu ?

G
Gość

Biedne białe misie nie mogą zdzierżyć że po raz kolejny mimo tego że miasto robi wszystko by zgnoić Widzew, że prasa łódzka robi wszystko by przedstawić nas w złym świetle, kibice z Piłsudskiego znowu są na ustach wszystkich i to dzięki nim Łódź będzie pozytywnie kojarzona na świecie. Pamiętajcie możecie mieć stadion ze złotymi klamkami, ale to ludzie tworzą klimat. Może być i blacha falista, ale to my jesteśmy marką i wizytówką miasta Łodzi!!!!

J
Jarmułka team.

No na wiacie to jest doping. Kilku kastratów jeden pedofil . Reszta żule i przecwluchy.

G
Gość
2019-06-03T10:47:06 02:00, Gość:

przynajmniej białe parówki które jak szczurki gdzieś tam po kryjomu incognito pojawiły się na naszym obiekcie mogły nerwowo obgryzać paznokcie, jak? co? nie możliwe. Mecz w Gdyni pokazał że to jednak na Widzewie dzieje się magia. A tak przy okazji dlaczego ta "banda " nie pojawiła się oficjalnie na meczu? za niska ranga?

2019-06-03T13:32:44 02:00, Zabawny jesteś:

Haha na waszym obiekcie jsk se kupicue będxie wasz puki co jest MIASTA!

A teraz z hebrajskiego na POLSKI.

Z
Zabawny jesteś
2019-06-03T10:47:06 02:00, Gość:

przynajmniej białe parówki które jak szczurki gdzieś tam po kryjomu incognito pojawiły się na naszym obiekcie mogły nerwowo obgryzać paznokcie, jak? co? nie możliwe. Mecz w Gdyni pokazał że to jednak na Widzewie dzieje się magia. A tak przy okazji dlaczego ta "banda " nie pojawiła się oficjalnie na meczu? za niska ranga?

Haha na waszym obiekcie jsk se kupicue będxie wasz puki co jest MIASTA!

Ł
Łódź
2019-06-03T08:21:59 02:00, RTS:

kto prowadził ten doping? Kto w większości robił ten doping? krasnoludki? nie!!! to KIBICE WIDZEWA ! a nic o tym nie ma w artykule baranie! żal dupę cienkim kibicom z wiaty ściska?

2019-06-03T08:45:55 02:00, Gość:

Lejemy na wasz doping .a żal dupę ściska to tylko wam .Ekstraklasa Ekstraklasa ŁKS !!! 5 lat w cieniu ŁKS jesteście albo ligę niżej teraz dwie ligi albo w tabeli 3 ligi za ŁKS .ładna gra ŁKS zachwyca się cała Polska i dobrze poukładanym klubem od środka

2019-06-03T09:03:25 02:00, Gość:

Zachwyca się.... Hahahaha Ty i Twoi koledzy to nie cała Polska...

Do RTS a co za różnica kto prowadził doping? Poszedłeś tam jako kibic Reprezentacji Polski czy jako kibic widzewa żeby tylko się pokazać...?!

......
2019-06-03T13:20:06 02:00, .....: