ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Rezerwowy Pafka. Dwa dobre sposoby na niszczenie polskiego...

Rezerwowy Pafka

2018-04-23 09:15

2018-04-23 09:15

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Rezerwowy Pafka. Dwa dobre sposoby na niszczenie polskiego sportu

Rezerwowy Pafka

2018-04-23 09:15

W Polsce to wręcz reguła. Buduje się coś mozolnie powoli, z dobrym skutkiem, by potem przekreślić cały dorobek jedną, drugą beznadziejnie głupią decyzją.
Polski Związek Rugby wypracował znakomity finał ligi, gdy jeden ostatni mecz dwóch najlepszych zespołów decyduje o mistrzostwie. To się spodobało, zostało zauważone i dobrze wypromowane. Zamiast zrobić krok do przodu, działacze wolą robić kolejne kroki w tył, nieudolnie reformując rozgrywki, rozbudowując ekstraligę ponad granice rozsądku i możliwości, dzieląc ją bez sensu na dwie grupy i jeszcze na dodatek tak konstruując kalendarza spotkań by mecze drużyn z jednego miasta rozgrywano w tym mieście jednego dnia, cud, że nie o tej samej porze.
Kobiecą siatkówkę Polsat najpierw rozpasał, dzięki transmisjom zapewniając drużynom zainteresowanie sponsorów i gigantyczne zarobki zawodniczkom, a teraz robi wszystko, żeby ją kompletnie zdołować. Tworzy chore i kompletnie nieatrakcyjne z punktu widzenia kibiców expresowe kalendarze, każąc zespołom w decydującej fazie zmagań grać systemem niedziela-wtorek-piątek, nie dając nikomu chwili oddechu. Teraz brakuje tylko tego, żeby walkę o medale zespoły zaczęły w dniach, gdy cały sportowy świat będzie się pasjonował piłkarską Ligą Mistrzów.
Stację pożera własny sportowy sukces. Nakupiła tyle praw, do bezpośrednich transmisji tylu sportów, że teraz nie ma gdzie i kiedy tego zmieścić. A będzie jeszcze gorzej dla tak spychanych na margines dyscyplin jak kobieca siatkówka, gdy od września zacznie w stacji królować piłkarska Liga Mistrzów.
Gdybym działał w siatkarskim interesie musiałbym brać pod uwagą to, że dobrze to tu już było, a teraz może być tylko gorzej...

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dziwne to

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bolo (gość)  •

W obu dyscyplinach pojawia się nazwisko Chudzik. Przypadek? Chyba nie. Jakoś tak destrukcyjny wpływ mają na sport. A kasa z miasta płynie, szerokim strumieniem. O co chodzi? Kiedy będzie normalnie?

odpowiedzi (0)

skomentuj