Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Łodzi. Remonty zabytkowych kamienic w centrum miasta, przy Wschodniej. Co w nich będzie oprócz mieszkań komunalnych?

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Odnowiona zabytkowa kamienica pod numerem 45 stała się ozdobą ulicy Wschodniej w centrum Łodzi. Na zakończenie rewitalizacji kamienicy z numerem 35 jeszcze trochę poczekamy. Więcej na kolejnych zdjęciach
Odnowiona zabytkowa kamienica pod numerem 45 stała się ozdobą ulicy Wschodniej w centrum Łodzi. Na zakończenie rewitalizacji kamienicy z numerem 35 jeszcze trochę poczekamy. Więcej na kolejnych zdjęciach Krzysztof Szymczak
Rewitalizacja Łodzi. Dawny blask odzyskują dwie zabytkowe kamienice przy ulicy Wschodniej 35 i 45. Druga jest już widoczna, pierwsza jeszcze zakryta. Powstaną w nich między innymi mieszkania komunalne i lokale usługowe. Prace pochłoną w sumie prawie 30 milionów złotych i zostaną ukończone w tym roku.

Rewitalizacja Łodzi: dwie kamienice przy ulicy Wschodniej

- W dwóch budynkach przy ulicy Wschodniej trwają intensywne prace modernizacyjne. Jako pierwszą do użytkowania oddamy kamienicę pod numerem 45. Planujemy, że w wakacje zakończą się wszystkie roboty, które umożliwią wprowadzenie mieszkańców. Kompleks budynków pod numerem 35 oddamy do użytkowania w czwartym kwartale tego roku - zapewnia Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

W zabytkowej kamienicy przy ulicy Wschodniej 45 trwają prace wykończeniowe w nowych mieszkaniach, które m.in. są malowane. Jeśli chodzi o klatkę schodową w głównym budynku, to znajdująca się w niej stylowa balustrada została oddana do renowacji i wkrótce ponownie ma być zamontowana. Na tym się nie skończy, ponieważ fachowcy odnowią też polichromie, czyli ścienne malowidła.

W kamienicy powstanie: 48 mieszkań komunalnych, jedno mieszkanie chronione, 12 lokali usługowych na wynajem i cztery pracownie twórcze. Wartość inwestycji to prawie 17,5 milionów złotych.

Zobaczcie zdjęcia kamienic na Wschodniej

Rewitalizacja Łodzi: fundamenty pod altanę na Wschodniej

W kompleksie budynków przy ulicy Wschodniej 35 prowadzone są roboty budowlane polegające na montażu ścianek działowych i obudowie poddasza budynku frontowego. Z kolei w oficynach zachodniej i północnej budowane są ścianki działowe oraz montowane systemy sufitowe.

- Prowadzone są też roboty sanitarne dotyczące instalacji wodno - kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania na poddaszu budynku frontowego. Trwa rozprowadzenie instalacji elektrycznych w ściankach działowych oficyny zachodniej i na poddaszu budynku frontowego. Ponadto trwają roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu. W klatce schodowej oficyny północnej rozpoczęto prace konserwatorskie. W najbliższym czasie wykonawca oprócz kontynuacji prowadzonych prac zamierza rozpocząć roboty glazurnicze. W planach jest też wykonanie fundamentów pod altanę – informuje Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich.

W kamienicy powstanie: 28 mieszkań komunalnych, cztery lokale usługowe do wynajęcia, dwie pracownie artystyczne i jedno mieszkanie chronione. Prace pochłoną 9,7 miliona złotych.

Zobaczcie zdjęcia kamienic na Wschodniej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czas na tańsze budowanie? W styczniu br. taniały materiały budowlane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany