Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Łodzi. Remont kamienic przy ulicy Rewolucji 1905 roku. Powstaną w nich mieszkania, lokale dla biznesu i twórcze świetlice

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Rewitalizacja zabytkowych budynków przy ul. Rewolucji 1905 roku w centrum Łodzi. Chodzi o stojące obok siebie kamienice oznaczone numerami 13, 15 i 17, z których ta pierwsza, narożna, jest najbardziej efektowna.
Rewitalizacja zabytkowych budynków przy ul. Rewolucji 1905 roku w centrum Łodzi. Chodzi o stojące obok siebie kamienice oznaczone numerami 13, 15 i 17, z których ta pierwsza, narożna, jest najbardziej efektowna. Grzegorz Gałasiński
Rewitalizacja Łodzi. Kończą się prace remontowo – budowlane w trzech zabytkowych kamienicach przy ulicy Rewolucji 1905 roku w centrum Łodzi. Powstaną w nich nowe mieszkania, świetlice twórcze oraz pomieszczenia dla przedsiębiorców. Prace potrwają do lata tego roku i pochłoną ponad 22 miliony złotych.

Rewitalizacja trzech zabytkowych kamienic w centrum Łodzi

Chodzi o stojące obok siebie kamienice oznaczone numerami 13, 15 i 17, z których ta pierwsza, narożna, jest najbardziej efektowna. Jak przebiegają roboty? W kamienicy pod numerem 13 gotowe są już dwa piętra i dobiegają końca prace przy nowych podłogach. Przy ulicy Rewolucji 1905 roku numer 15 trwa odbudowa oficyny oraz kończą się prace przy montażu stropu. Natomiast pod numerem 17 rozpoczęły się prace przy zakładaniu instalacji.

Rewitalizacja Łodzi: kamienice i budki dla jerzyków

- Po przebudowie i modernizacji mieszkania w kamienicach będą nie do poznania. Lokale zostaną wyposażone we wszystkie media. Będą wykonane instalacje gazowe, a gruntownemu remontowi zostaną poddane instalacje wodne i elektryczne. W kamienicach powstaną 52 mieszkania komunalne, pięć lokali dla przedsiębiorców i dwie w pełni wyposażone świetlice artystyczne. Będą z nich mogły korzystać również dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. Ponadto powstaną tam budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków – wyjaśnia Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodz

Przy kamienicach powstaną zielone podwórka, z których korzystać będą mogli mieszkańcy w każdym wieku. Znajdzie się miejsce do sąsiedzkich spotkań, odpoczynku i zabawy dla najmłodszych. Na podwórkach, które będą oświetlone, staną ławki i kosze na śmieci. Mieszkańcy będą mogli sortować śmieci w pergolach śmietnikowych obrośniętych bluszczem. Nawierzchnia podwórek zostanie wykonana z kostki kamiennej. Obszary zieleni zostaną powiększone. Będą nasadzone drzewa, krzewy oraz trawniki.

Zobaczcie galerię zdjęć z rewitalizacji kamienic przy ulicy Rewolucji 1905 roku w centrum Łodzi

Rewitalizacja Łodzi: finisz z okazji rocznicy

Trzy kamienice przy ul. Rewolucji 1905 roku są jednymi z ostatnich, które zostały odnowione w ramach Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi. Chodzi o teren o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami: Jaracza, Wschodnią, Kilińskiego i Rewolucji 1905 roku. Dzięki temu projektowi, który pochłonie miliard złotych, dawny blask odzyska prawie 180 budynków. Program Rewitalizacji Obszarowej wystartował w 2014 roku i w tym roku – z okazji 600-letniej rocznicy nadania Łodzi praw miejskich – zostanie zakończony.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany