Rewitalizacja Księżego Młyna

(IZJ)
W skład osiedla Księży Młyn wchodzi 25 budynków mieszkalnych i tyle samo zespołów komórek. Wyremontowane są póki co tylko trzy.
W skład osiedla Księży Młyn wchodzi 25 budynków mieszkalnych i tyle samo zespołów komórek. Wyremontowane są póki co tylko trzy. Paweł Łacheta
Jeszcze w grudniu tego roku miejscy urzędnicy spodziewają się wpływu pierwszej części dofinansowania z Unii Europejskiej na rewitalizację całego osiedla na Księżym Młynie. To umożliwiłoby rozpoczęcie prac remontowych w kolejnych budynkach na początku przyszłego roku.

Renowacja nieodnowionych do tej pory miejskich budynków mieszkalnych, zespołów komórek, pomieszczeń gospodarczych i otoczenia będzie kosztowała 64 mln zł. Wsparcie ze strony UE będzie wynosiło 40 mln zł. Pozostałe 24 mln zł zostały już zarezerwowane w budżecie miasta. Kilkumilionowy wkład własny w rewitalizację będą miały także wspólnoty mieszkaniowe.

Na Księżym Młynie jest 25 budynków mieszkalnych i przylegających do nich komórek. Do tej pory odnowiono trzy budynki (przy ul. Księży Młyn 4, 6 i 12). Na ich remont oraz m.in. na rewitalizację terenów rekreacyjno-wypoczynkowych wydano już 12 mln zł. W przyszłym roku remont rozpocząłby się od budynków pod numerami 2, 5, 8 i 10. Powstałby także Klub Księżego Młyna, na tyłach budynku pod numerem 2. Całe osiedle odzyskałoby blask do przełomu 2019 r. i 2020 r. Z kolei renowacja i wyposażenie Akademickiego Centrum Designu, powstającego w gmachu dawnej szkoły przy ul. Księży Młyn 13/15, będą kosztowały 35 mln zł. Akademia Sztuk Pięknych, prowadząca tę inwestycję, też chce się też ubiegać o dofinansowanie unijne. Budynek ma być gotowy w 2018 r.

Polska Dania, o której godzinie mecz, gdzie transmisja na żywo

BLUE MOON WAŁCZ [MENU, CENY, OPINIE] KUCHENNE REWOLUCJE W RESTAURACJI

Kiedy przestawić zegarki na czas zimowy 2016?

[ZOBACZ TEŻ FILM Już dziś premiera filmu "Wołyń". "Ten film łączy Polaków, jest mostem pomiędzy lewą i prawą stroną" (autor x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Już dziś premiera filmu "Wołyń". "Ten film łączy Polaków, jest mostem pomiędzy lewą i prawą stroną" (autor x.news/Agencja TVN)