Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Geyerowskiego zabytku. Co będzie w dawnym teatrze?

(izj)
Tak będzie wyglądał zabytkowy budynek
Tak będzie wyglądał zabytkowy budynek Diehl Architekci
Ponad 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej i handlowo-usługowej powstanie w dwukondygnacyjnym budynku dawnego Teatru Popularnego przy ul. Piotrkowskiej 293, naprzeciwko parku im. Reymonta i w bliskim sąsiedztwie tzw. Białej Fabryki, będącej obecnie siedzibą Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Polsko-hiszpańskie konsorcjum spółek przygotowuje się właśnie do rewitalizacji gmachu i jednocześnie poszukuje najemców.

– Od momentu rozpoczęcia prac potrzebujemy mniej więcej roku na całkowitą rewitalizację budynku – mówi Klaudia Graczyk, reprezentująca inwestora. – Rozpoczniemy ją, jak tylko znajdą się zainteresowani wynajmem.
Przygotowywany do rewitalizacji budynek został wzniesiony około 1913 r. Początkowo pełnił rolę stołówki i magazynu przy kompleksie zakładów bawełnianych Ludwika Geyera, po czym w latach 20. ubiegłego wieku został przekształcony w teatr. Wraz z funkcją przemianie uległa także elewacja: czerwoną cegłę otynkowano i bogato ozdobiono w stylistyce klasycystycznej. Po wojnie na bazie przedsiębiorstwa Ludwika Geyera powstały Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Feliksa Dzierżyńskiego. W połowie lat 60. do kompleksu przyłączono inne przedsiębiorstwa i nadano mu nazwę Eskimo. W 2002 r. ogłoszono upadłość zakładów, a trzy lata później ich zabudowania kupiła firma wchodząca w skład wspomnianej polsko-hiszpańskiej grupy.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany