Restauratorzy protestują

ei24
Restauratorzy protestują
Restauratorzy protestują ei24
Na witrynach, w oknach i na drzwiach lokali gastronomicznych oraz letnich ogródków ma się pojawić sto żałobnych plakatów wzywających do odwołania ze stanowiska Włodzimierza Adamiaka, menadżera głównej ulicy Łodzi.

Piotrkowska buntuje się przeciwko menadżerowi. Na witrynach, w oknach i na drzwiach lokali gastronomicznych oraz letnich ogródków usytuowanych przy ul. Piotrkowskiej dziś koło południa ma się pojawić sto żałobnych plakatów wzywających do odwołania ze stanowiska Włodzimierza Adamiaka, menadżera głównej ulicy Łodzi. Inicjatorami akcji są niezadowoleni z jego pomysłów właściciele lokali usytuowanych przy głównym deptaku.

Plakaty mają zawisnąć tuż po otwarciu lokali. - Pan Adamiak próbuje realizować swoje ambicje naszym kosztem - mówi Adam Kubicki, współwłaściciel jednego z pubów. - Jego pomysły są wzięte z kosmosu i nie mają nic wspólnego z realiami. To są mrzonki, które doprowadzą nas do bankructwa i ostatecznie zabiją Piotrkowską. Setka czarnych plakatów wczoraj przyjechała z drukarni i została rozprowadzona pomiędzy restauratorami i właścicielami pubów. Przedsiębiorcy chcą, żeby na miejsce Włodzimierza Adamiaka powołać osobę kompetentną, która zna prawa rynku i jest w stanie podjąć racjonalne kroki ratujące ulicę Piotrkowską. Podkreślają przy tym, że proponowany przez menadżera regulamin ulicy (miałby obowiązywać od przyszłego roku) przyczyni się m.in.: do zmniejszenia liczby ogródków, redukcji zatrudnienia, plajty niektórych lokali, uszczuplenia przychodów miasta. Plakaty to kolejny krok w walce z Włodzimierzem Adamiakiem. Jest odpowiedzią na to, że władze miasta nie chcą słuchać argumentacji gastronomików, którym trudno konkurować z Manufakturą.
Pełniący obowiązki prezydenta miasta Tomasz Sadzyński był adresatem 3 pism w tej sprawie. Na dwa złożone w lutym i marcu tego roku nie odpowiedział. Przedsiębiorcy liczą na to, że odpowie chociaż na trzecie, złożone w urzędzie 6 czerwca. Oddzielne pismo w marcu otrzymał również Włodzimierz Adamiak. Pozostało bez odpowiedzi. (jed)

fot. Paweł Łacheta

 Restauratorzy protestują

Wideo

Dodaj ogłoszenie